Ponad 660 porcji narkotyków

Wizyta do niebieskiej karty zakończyła się zatrzymaniem i tymczasowym aresztowaniem na okres 3 miesięcy.

fot. KPP Ś-ca

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie substancji psychotropowych oraz handel nimi. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 660 porcji handlowych amfetaminy oraz marihuany. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi teraz kara nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Strzegomiu będąc na służbie w swoim rejonie działania udał się wraz z funkcjonariuszami  Zespołu Prewencji na zaplanowaną wcześniej wizytę do jednej z rodzin na terenie miasta. Podczas kontroli rodziny w ramach procedury niebieskiej karty przeprowadzał rozmowy z domownikami – relacjonuje st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy i dodaje: – Kiedy przyszła kolej na 29-latka, ten zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, zaciskając jedną pięść. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Przy mężczyźnie w dłoni policjanci ujawnił porcję marihuany. Po krótkim przeszukaniu, w pokoju mężczyzny funkcjonariusze ujawnili na biurku w plastikowym pudełku susz roślinny koloru zielonego oraz na półce pod stolikiem metalową puszkę po orzeszkach z zawartością proszku koloru białego. Zabezpieczone znalezisko, przebadano testerem narkotykowym. Wynik wskazał jednoznacznie, że zabezpieczony zielony susz to marihuana, a zabezpieczony biały proszek to amfetamina.

Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 620 porcji handlowych amfetaminy oraz ponad 40 porcji handlowych marihuany.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów, nie tylko posiadania środków odurzających, ale również udzielania ich, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, innym osobom.

Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i tymczasowo aresztował 29-latka na okres 3 miesięcy.  Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *