Ponad 50 mln 600 tys. zł zebrała WOŚP

interiaowsiak

interiaowsiakPonad 50 mln 600 tys. zł to ostateczny wynik XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak w czwartek na konferencji prasowej.

Ponad 50 mln 600 tys. zł to ostateczny wynik XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak w czwartek na konferencji prasowej.interiaowsiak

W tym roku, podczas jubileuszowego, XX Finału, WOŚP zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę.Zebrano 50 mln 638 tys. 801 zł 30 gr. To jest o ponad 10 mln zł więcej niż zadeklarowano tuż po Finale. Wtedy podawano 40 mln 269 tys. 194 zł. XX Finał odbył się 8 stycznia, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego. Jak podali w czwartek przedstawiciele Fundacji, dzięki aukcjom internetowym udało się zebrać prawie 4,5 mln zł. Ponad 1,7 mln zł zebrano na aukcjach złotych serduszek, a ponad 2,7 mln zł dzięki sms-om. Owsiak podziękował wszystkim, którzy brali udział w tegorocznym Finale. Jak ocenił, XX Finał zakończył się wspaniałym rezultatem. – Jak co roku będziemy mogli zrealizować wszystkie nasze zamierzenia. Zarówno jeśli chodzi o pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, jak i sprzęt dla oddziałów neonatologicznych – powiedział.

Zapowiedział, że pierwsze zakupy Fundacja zrealizuje wiosną, kolejne jesienią. Do tego czasu pieniądze będą na koncie Fundacji. – Zwykle kupujemy sprzęt w dwóch transzach. Wiosną załatwiamy tzw. lżejsze zakupy, czyli sprzęt, w kupowaniu którego mamy już doświadczenie, np. inkubatory; jesienią kupujemy to, co jest dla nas bardziej skomplikowane, wymaga dłuższych konsultacji, bo np. dokonujemy takiego zakupu po raz pierwszy – wyjaśnił Owsiak.Dodał, że fundacja płaci za sprzęt dopiero wtedy, gdy wszystkie urządzenia trafią do szpitala, czyli zwykle ok. 3-4 miesiące po podpisaniu umowy.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *