Polowanie na jelonka (FOTO)

foto 07

foto 07Po raz ósmy z rzędu Polonia-Stal zeszła z boiska niepokonana. W sobotę w meczu elektryzującym światek kibicowski świdniczanie pokonali 2:0 Karkonosze Jelenia Góra.

Polonia-Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Tobiasz 52′, 2:0 Sudoł (karny) 57′

Polonia-Stal: Stitou – Pankowski, Salamon, Sudoł, Skrypak, Rytko (72′ Sowa), Morawski, Tarnov, Kukla (84′ Gładysz), Tobiasz (70′ Jaros), G. Borowy

Żółte kartki: Sudoł, Salamon

Widzów: 700

Takich policyjnych sił i środków w Świdnicy nie było od lat. Fani obu zespołów nie mieli szans na konfrontację. Mogli całą energię skupić na efektownych oprawach i dopingu. Szkoda tylko, że przeważały chamskie i wulgarne przyśpiewki. foto 07

Najbardziej zagorzali fani biało-zielonych długo przygotowywali się do tego meczu. Chcieli efektownie zaprezentować się przed kibicami Karkonoszy, z którymi nie łączą ich przyjazne stosunki. W mieście pojawiły się zapraszające na mecz żartobliwe plakaty, na których dwa gryfy dźwigały upolowanego jelonka. W sobotę piłkarze Polonii-Stali zamienili dwa gryfy na dwa gole i kolejny komplet punktów.

To było wyrównane spotkanie dwóch godnych siebie rywali. Inicjatywę mieli jednak gospodarze i zasłużenie zdobyli trzy punkty. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Prowadzenie dał Paweł Tobiasz, który wreszcie przełamał trwającą od 5 października strzelecką niemoc. Na 2:0 podwyższył z jedenastki Michał Sudoł. Jehor Tarnov tym razem bramki nie zdobył, ale to po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny. Ukrainiec był bliski trafienia do siatki w 39. minucie. Po uderzeniu z szesnastu metrów piłka ostemplowała poprzeczkę, odbiła się na linii bramkowej i wyszła w pole.