Polonia zbroi się przed sezonem

Spore zmiany zachodzą w ostatnich tygodniach w drugoligowym zespole siatkarek Polonii Świdnica. Po obsadzeniu ławki trenerskiej, przyszedł czas na ruchy kadrowe. Wiemy już kogo zabraknie w kolejnym sezonie, a kto dołączy do drużyny…

Zdecydowanie więcej nazwisk jest po stronie zysków. Na razie działaczom Polonii udało się namówić do gry w Świdnicy trzy nowe zawodniczki: Wiktorię Paluszkiewicz (ostatnio Victoria Wrocław), Patrycję Talagę (ostatnio AZS AWF Wrocław) oraz libero Patrycję Kuncman (ostatnio Calisia Kalisz). Największe doświadczenie ma ta ostatnia. W poprzednim sezonie była reprezentantką Polski w rozgrywkach akademickich – na ostatnich Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Camerino wraz z koleżankami z zespołu wywalczyła czwarte miejsce.

Straty są niewielkie ilościowo, ale istotne jakościowo. Zespół świdnicki opuściła bowiem Magdalena Tomaszewska. Bardzo dobrze spisująca się w poprzednim sezonie środkowa przenosi się do pierwszoligowca z Poznania.

Sezon w II lidze prawdopodobnie rozpocznie się w połowie września. Polski Związek Piłki Siatkowej nie ogłosił jeszcze terminarzy rozgrywek.

(ram)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *