Polonia z Polonią… na remis!

W czternastej kolejce rozgrywek nie brakowało emocji. Nie zawiódł hit serii w Świdnicy, gdzie trzecia w stawce Dabro-Bau Polonia-Stal podjęła Polonię Trzebnica. Remis 2:2 bardziej cieszy gości. Bardzo wysoką porażkę (0:8) w Wielkiej Lipie ponieśli Zjednoczeni Żarów. Z naszych zespołów wygrał jedynie AKS Granit SA Strzegom, który wywiózł trzy punkty z trudnego terenu w Złotoryi.

Dabro Bau Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 2:2 (1:0)

Dabro-Bau Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Sowa, Salamon, Jagiełą, Białasik, Szuba, Myrta (78′ Ł. Kot), Baumgarten, Szczygieł (65′ Traczykowski), Santos

Bramki: 1:0 Kozaczenko 29′ , 1:1 Jagieła (samobójczy) 52′, 2:1 Baumgartner 83′, 2:2 Belica 88′

Sokół Wielka Lipa – Zjednoczeni Żarów 8:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Pyzłowski 7, 2:0 Wargin 15′, 3:0 Pyzłowski 26′, 4:0 Pyzłowski 28′, 5:0 Chłopek (samobójczy) 33′, 6:0 Pyzłowski 35′, 7:0 Wargin 47′, 8:0 Wargin 50′

Zjednoczeni: M. Hruszowiec – Chłopek, Ł. Szuba (46′ Borowiec), W. Szewczyk, Ciupiński, Uszczyk, Łagiewka (34′ Czoch), Baziak, Khvostenko, Sajdak, Rudnik

Górnik Złotoryja – AKS Granit SA Strzegom 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Domaradzki 7′, 0:2 Emeka 80′

AKS Granit SA: Słowik – Durajczyk, Chrapek, Emeka (85′ Silva), Krupnik, Serweciński, Szewczenko (75′ Delverson), Domaradzki, Morawski, Zieliński (90′ Szerszeń)

Starcie Dabro-Bau Polonii-Stali i Polonia miało być szlagierem i takim było. Kibice obejrzeli ciekawe, szybkie widowisko, w którym losy ważyły się do ostatnich sekund. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do świdniczan, ale przewagę udało się przekuć tylko na jedną bramkę – w 29 minucie trafił Andrej Kozaczenko. Pechowcem tego okresu gry był Alefe Lima Santos. Brazylijczyk aż dwa razy trafił w poprzeczkę. Goście nastawieni byli na grę z kontry i przynajmniej raz bardzo poważnie zagrozili bramce Bartøomieja Kota.

Druga połowa źle rozpoczęła się dla biało-zielonych. Dość przypadkowo Krystian Jagieła wpakował piłkę do własnej bramki i zrobiło się 1:1. Zdobyty gol zmobilizował rywali do bardziej aktywnej gry i Kot kilka razy był w opałach. Końcówka dostarczyła olbrzymich emocji. Najpierw Pauli Baumgartner dał Dabro Bau Polonii-Stali prowadzenie, ale chwilę później goście wyrównali. Potem dwie piłki meczowe mieli jeszcze świdniczanie, ale w dobrych sytuacjach Santos i Sebastian Błasik minimalnie przestrzelili…

Tydzień po przegranej 0:5 w Ząbkowicach kolejną klęskę zanotowali Zjednoczeni Żarów. Drużyna Adama Łagiewki aż 0:8 poległa w Wielkiej Lipie. Mogło zresztą być dużo gorzej. Po pierwszej połowie Sokół prowadził 6:0, ale po zmianie stron spuścił z tonu i zadowolił się tylko dwoma kolejnymi golami.

Bardzo cenne zwycięstwo odniósł AKS Granit 2:0 Strzegom. Pokonał na wyjeździe bardzo dobrze spisującego się w tym sezonie Górnika Złotoryja.

IV liga, grupa wschodnia

14 kolejka (10-11.11): Dabro-Bau Polonia Świdnica – Polonia Trzebnica 2:2 (1:0), Sokół Wielka Lipa – Zjednoczeni Żarów 8:0 (6:0), Orzeł Prusice – Orzeł Ząbkowice 4:2, Górnik Wałbrzych – Piast Żerniki 3:2, Nysa Kłodzko – Śląsk II Wrocław 2:3 (1:1), Sokół Marcinkowice – Piast Nowa Ruda 1:2, MKP Wołów – Unia Bardo 3:0 (1:0), Bielawianka – GKS Mirków/Długołęka 2:1

Wyniki meczów poprzedniej kolejki: Śląsk II – Unia 6:0 (3:0), Piast Ż. – Sokół M. 0:1, Dabro-Bau Polonia-Stal – Nysa 2:1 (0:0).

16. Zjednoczeni Żarów (b) 14 4 1-1-12 15:60

Następna kolejka (17-18.11): Piast Ż. – Dabro-Bau Polonia (nd, 13.00), Bielawianka – Zjednoczeni (nd. 13.00), Piast N. R – Górnik, Sokół W. L – Orzeł P., Orzeł Z – Sokół M., Polonia – Nysa, Śląsk II – Wołów, Unia – Mirków/Długołęka

IV liga, grupa zachodnia

14 kolejka (10-11.11): Górnik Złotoryja – AKS Granit SA Strzegom 0:2 (0:1), Włókniarz Mirsk – Orla Wąsosz 0:1 (0:1), BKS Bobrzanie Bolesławiec – Chrobry II Głogów 0:3, Victoria Ruszów – Karkonosze Jelenia Góra 0:0, Prochowiczanka – Sparta Grębocice 2:3, Odra Ścinawa – Apis Jędrzychowice 2:1, Sparta Rudna – Stal Chocianów (brak wyniku)

Wyniki meczów poprzedniej kolejki: Orla – Odra 0:4, Apis – Sparta R., Orkan – Włókniarz

1. AKS Granit SA Strzegom 14 36 11-3-0 37:5

2. Chrobry II Głogów 13 36 12-0-1 33:10

3. Odra Ścinawa 13 29 9-2-2 20:12

4. Apis Jędrzychowice 12 25 8-1-3 34:16

5. Górnik Złotoryja 13 23 7-2-4 25:18

6. Orla Wąsosz 13 20 6-2-5 28:19

7. Karkonosze Jelenia Góra 12 20 5-5-2 18:10

8. Stal Chocianów 12 20 6-2-4 17:23