Polonia-Stal wygrała w Lubsku

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica nie mieli większych kłopotów z wywiezieniem trzech punktów z boiska trzecioligowego marudera. Wygrana z Budowlanymi Lubsko była dla biało-zielonych czwartym zwycięstwem w piątym meczu.

pilki1

Budowlani Lubsko – Polonia-Stal Świdnica 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Szczygieł 12′, 1:1 Jeremicz 48′, 1:2 Pawlak 55′, 1:3 (karny) Sudoł 84′

Polonia-Stal: Stitou – Marszałek (54′ Tobiasz), Sudoł, Salamon, Pawlak, Morawski (85′ Łuszkiewicz), Filipczak, Wargin, Kukla (77′ Ł. Kot), Szczygieł, Borowy

Świdniczanie przystępowali do spotkania z przedostatnim w tabeli rywalem w roli faworytów i już pierwsze minuty to potwierdziły. Grzegorz Borowy zgrał piłkę głową do Kamila Szczygła, a ten soczystym strzałem z prawej strony pola karnego umiejscowił futbolówkę w bramce Budowlanych. Podopieczni Piotra Bolkowskiego dążyli do podwyższenia rezultatu, ale brakowało zdecydowania w okolicach pola karnego gospodarzy.

W drugą połowę biało-zieloni weszli nieco rozkojarzeni i kosztowało ich to utratę prowadzenia. W 48. minucie Adrian Jeremicz precyzyjnym strzałem po długim słupku zdołał pokonać Amina Stitou. Radość lubskich kibiców z remisu nie trwała jednak długo. W 57. minucie najlepiej w polu karnym przeciwników zachował się Daniel Pawlak pakując główką piłkę w bramce Budowlanych. Ostatniego gola zdobył Michał Sudoł. Po akcji Dariusza Filipczaka, jeden z rywali zagrał ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł środkowy obrońca Polonii-Stali Świdnica i pewnie trafił na 3:1.