Polonia-Stal w półfinale

pucharpolski2015

pucharpolski2015Stare piłkarskie prawidło mówi, że „puchary rządzą się swoimi prawami.” W meczu 1/4 Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych niespodzianki jednak nie było. Beniaminek IV ligi – Zjednoczeni PCO Żarów musiał uznać wyższość trzecioligowej Polonii-Stali Świdnica.

W środowe popołudnie Biało-Zieloni wygrali w Żarowie 3:1 (1:0) i awansowali do półfinału rozgrywek.

Podopieczni Marcina Morawskiego objęli prowadzenie w 16. minucie po strzale Grzegorza Borowego. Osiem minut po przerwie wyrównał grający trener gospodarzy, w przeszłości zawodnik Polonii-Sparty Adam Łagiewka. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. W 79. ponownie do siatki trafił Borowy, a w 85. wynik ustalił Ukrainiec Jehor Tarnov.

Czwórkę półfinalistów uzupełniła Lechia Dzierżoniów, po wygranej 1:0 w Ząbkowicach z Orłem, Bielawianka, która 3:0 ograła Zamek Kamieniec Ząbkowicki oraz rewelacja rozgrywek – występujący w klasie A Czarni Wałbrzych. Wałbrzyszanie 2:1 pokonali na wyjeździe juniorów Lechii Dzierżoniów.