Polonia-Stal w finale! (FOTO)

To był zdecydowanie dobry początek piłkarskiej wiosny i pozytywny prognostyk przed meczami o punkty w IV lidze. Polonia-Stal Świdnica pokonała Górnika Wałbrzych i awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych.

Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Wilk 56′, 2:0 Szuba 78′

Polonia-Stal: B. Kot – Kozachenko, Białas, Salamon, Ł. Kot, Sowa (86′ Skowroński), Wilk, Szuba (85′ Madej), Jagieła, Traczykowski, Szczygieł (72′ Tragarz)

W drodze do półfinału Polonia-Stal kolejno pokonała 9:0 Czarnych Wałbrzych, 5:1 Górnika Nowe Miasto Wałbrzych i 4:0 Karolinę Jaworzyna Śląska. Górnik natomiast wygrał 6:1 z MKS-em Szczawno-Zdrój, 3:1 z Górnikiem Boguszów-Gorce i po rzutach karnych 3:2 (1:1) z AKS-em Strzegom. W meczu, którego stawką był finał świdniczanie pokonali Górnika 2:0 i tym samym zrewanżowali się rywalom za wrześniową przegraną 1:2 w lidze. W finale biało-zieloni zmierzą się ze zwycięzcą meczu Lechia Dzierżoniów – Orzeł Ząbkowice. To spotkanie odbędzie się w środę, 14 marca.

Początek meczu należał do Górnika, ale z biegiem czasu inicjatywę na boisku przejmowali podopieczni Tomasza Oleksego. Już do przerwy mogli prowadzić, ale pod bramką rywali brakowało nieco szczęścia i precyzji. W 31. minucie do siatki wepchnął piłkę Rafał Wilk, ale pomógł sobie ręką i sędzia gola nie uznał. Wątpliwości nie było za to dziesięć minut po przerwie, gdy popularny „Wilu” wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Wojciecha Szuby. Kwadrans przed końcem po przechwycie piłki w środku pola i indywidualnej akcji wynik ustalił Szymon Tragarz. – Przed meczem założyliśmy sobie awans do finału i ten cel udało się zrealizować. Teraz już nie będziemy mieli nic do stracenia i powalczymy o puchar. Wygrana zawsze cieszy. Duże brawa dla chłopaków za dzisiejszy mecz. Myślę, że to dobre przetarcie przed ligą, trochę pewności siebie złapaliśmy. Teraz dalej zeka nas ciężka praca i walka o ligowe punkty – podsumował trener Tomasz Oleksy.