Polonia-Stal przeszła Nysę, AKS nie bierze jeńców

Dwa zwycięstwa i jedna porażka – oto bilans zespołów z powiatu świdnickiego w siódmej kolejce rozgrywek piłkarskiej IV ligi. Zapunktowały Polonia-Stal Świdnica i AKS Strzegom. Bez zdobyczy i z bagażem czterech straconych goli starcie z Foto Higieną Gać zakończyła Karolina Jaworzyna.

Polonia-Stal Świdnica – Nysa Kłodzko (1:0)

Bramki: 1:0 Sowa 31′

Polonia-Stal: B. Kot – Skowroński, Salamon, Białas, Ł. Kot, Sowa, Somala, Szuba, Jagieła (46′ Szczygieł), Tragarz (75′ Mazanka), Myrta (86′ Kucharski)

Karolina Jaworzyna – Foto Higiena Gać 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Wargin 17′, 0:2 Kucyniak 47′, 0:3 Kucyniak 48′, 0:4 Tarnov 69′

Karolina: Wajdzik – Wilk, Matwiejko, Tymcik, Mróz, Drąg, Szyszka, Piątek, Pyda, Ptak (59′ Tatuśko), Schmidt (71′ Sz. Borowy)

AKS Strzegom – Sparta Grębocice 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 samobójczy 51′, 2:0 Radziemski 63, 3:0 Sadowski 90′

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica odprawili z kwitkiem dobrze spisującego się beniaminka z Kłodzka. Do spotkania w Świdnicy Nysa legitymowała się drugim, najlepszym atakiem i drugą najsłabszą obroną w lidze. Średnia pięciu bramek na spotkanie z udziałem rywali zwiastowały możliwość strzeleckiej kanonady. Tej jednak nie było, a kibice, którzy w dżdżyste popołudnie zdecydowali wybrać się na boisko przy ulicy Śląskiej musieli zadowolić się zobaczeniem tylko jednej bramki. W 31. minucie Wojciech Szuba z rzutu wolnego dorzucił piłkę na głowę Wojciecha Sowy i bramkarz gości musiał wybierać piłkę z siatki. W pierwszej połowie świdniczanie mogli zdobyć jeszcze kilka goli, ale pod bramką Nysy brakowało zimnej krwi. Najlepszej okazji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Krystian Jagieła w 39. minucie, gdy przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem. Nysa też miała swoje szanse. Najbliżej zdobycia gola była w ósmej minucie, gdy po główce Tomasza Pierzchalskiego futbolówka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie goście ambitnie szukali okazji do wyrównania, ale świdniczanie utrzymali jednobramkową zaliczkę.

Klęską zakończyła się dla Karoliny Jaworzyna konfrontacja z Foto Higieną Gać. Goście wygrali aż 4:0 i wrócili na druga lokatę w tabeli. Po jednej bramce zdobyli piłkarze, którzy w przeszłości występowali w Świdnicy: Igor Wargin i Legor Tarnov. Mecz ustawiła sytuacja z 32. minuty, gdy czerwona kartkę zobaczył Mateusz Mróz. Grający w dziesiątkę podopieczni Tomasza Idziaka nie byli w stanie zatrzymać rozpędzających się rywali.

Tempa nie zwalnia strzegomski AKS. Ekipa trenera Roberta Bubnowicza odprawiła kolejnego rywala. Zwycięstwo 3:0 ze Spartą Grębocice zapewnione zostało w drugiej połowie. Za tydzień piłkarzy z miasta granitu czeka mecz na szczycie i wyjazdowa konfrontacja z drugim w tabeli Apisem Jędrzychowice.