Polonia-Stal już trenuje i gra!

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w IV lidze. Podopieczni Rafała Markowskiego maja za sobą już nie tylko pierwsze treningi, ale też premierową grę sparingową. W sobotę, 18 stycznia zmierzyli się z trzecioligową Foto-Higieną Gać.

foto facebook Polona-Stal

Dabro Bau Polonia-Stal Świdnica – Foto Higiena Gać 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)

Dabro Bau Polonia-Stal: B. Kot, Wajda, Paszkowski, Salamon, Białas, Kozaczenko, Sowa, Szuba, Borowy, Orzechowski, Szczygieł, Rocha, Makówka, Ł. Kot, Czarny, Stachurski, Istelski, Sikora, Krakowski

Lider grupy wschodniej na pierwszych zajęciach spotkał się w poniedziałek, 13 stycznia. Frekwencja była wysoka – trenowało 24 zawodników. Zgodnie z naszymi zapowiedziami w zespole pojawił się wracający po 2,5 roku z Lechii Dzierżoniów Grzegorz Borowy. 30-letni pomocnik, były kapitan świdnickiej drużyny powinien być solidnym wzmocnieniem biało-zielonych, a jego doświadczenie – bezcenne.

 Z „nowych-starych” twarzy na pierwszym treningu pojawili się także wracający z wypożyczeń: Jakub Filipczak, Kacper Koziarz czy Patryk Salamon. Nieobecny był natomiast Nigeryjczyk Roland Emeka.

W rozegranym w sobotę, 18 stycznia pierwszym sparingu biało-zieloni mieli wysoko zawieszoną poprzeczkę, bo zmierzyli się z prowadzoną przez byłego piłkarza Polonii-Stali Jacka Fojnę trzecioligową Foto-Higieną Gać. Po ciekawym, zaciętym meczu padł remis 1:1. Grano 3×30 minut. Gospodarze zdobyli bramkę w drugiej tercji po strzale Roberta Myrty. Goście wyrównali w ostatniej akcji meczu.

Kolejny sparing poloniści rozegrają 28 stycznia. W Świdnicy o godzinie 17.00 zmierzą się z Kuźnią Jawor.

Plan sparingów Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica
18.01: Foto-Higiena Gać – dom (godz. 12.00)
28.01: Kuźnia Jawor – dom (godz. 17.00)
1.02: Karkonosze Jelenia Góra – wyjazd
8.02: Polonia Nysa – dom (godz. 12.00)
15.02: Pogoń Pieszyce – dom (godz. 12.00)
22.02: Brazola Sports – dom (godz. 12.00)
26.02: Grom Witków – dom (godz. 18.00)
29.02: MFK Trutnov – wyjazd
7.03: Dabro-Bau Makowice (godzina i miejsce do ustalenia)
??? 14.03: ARS Brazil – dom (ze względu na inaugurację sezonu lub mecz Pucharu Polski, termin meczu może ulec zmianie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *