Siatkówka, Sport

Polonia na siatkarskiej Złotej Gwiazdce

Z drugim miejscem w kategorii młodziczek i trzecim w kategorii juniorek oraz przede wszystkim wspaniałymi wspomnieniami wróciły młode siatkarki Polonii Świdnica z rozgrywanego w Złotoryi turnieju Siatkarska Złota Gwiazdka.

Impreza odbyła się 28 i 29 grudnia. W rozgrywkach juniorek wystąpiło siedem zespołów. Grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Świdniczanki zanotowały cztery wygrane (2:0 z AZS AWF Wrocław, 2:0 z Trzynastką Zielona Góra, 2:0 z Ren-Butem Złotoryja i 2:1 z Siatkarzem Wieluń) oraz dwie przegrane (1:2 z Sokołem 43 Katowice i 0:2 z KPKS-em Halemba). Drużyna Michała Tomiałowicza została sklasyfikowana na trzecim miejscu. Wygrał AZS AWF Wrocław przed KPKS-em Halemba.

W turnieju młodziczek wystąpiły trzy zespoły. UKPS Lubin zwyciężył, Polonia była druga, a na trzecim miejscu uplasowały się gospodynie z Ren-Butu.

Najlepszymi zawodniczkami Polonii wybrano: Aurelię Wolak (juniorki) i Julię Krasoń (młodziczki).

Zespoły i trenerzy zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, a dodatkową atrakcją była „wizyta” w Złotoryi siatkarskiego Pucharu Świata, który w minionym roku wywalczyła reprezentacja Polski mężczyzn. Trofeum można było obejrzeć i zrobić sobie z nim zdjęcie, z czego chętnie korzystali uczestnicy turnieju.