Półmaraton nadal z marką RST w nazwie!

Przez trzy lata, do 2020 roku, firma RST Software będzie sponsorem tytularnym Półmaratonu Świdnickiego. We wtorek, 27 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Świdnicy prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska podpisała z prezesem zarządu spółki RST, Krzysztofem Habowskim umowę na kolejne lata współpracy przy organizacji największej biegowej imprezy w naszym mieście.

Historia Półmaratonu Świdnickiego rozpoczęła się w 2015 roku. Wtedy po raz pierwszy w 21 kilometrową trasę ulicami miasta i drogami gminy wiejskiej wyruszyło 1000 zawodników.  Od tamtego czasu impreza rozrasta się z roku na rok przyciągając coraz większą liczbę uczestników oraz kibiców. Wydarzenie tej wielkości to nie tylko bieg główny, ale także imprezy towarzyszące takie jak: biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach czy „Dzika piątka”, bieg krótki na dystansie 5 kilometrów.

Z dużą ostrożnością przystępowaliśmy do realizacji pierwszej edycji półmaratonu w Świdnicy. Nie wiedzieliśmy czy wydarzenie to znajdzie swoich odbiorców i czy dopiszą oni na starcie. Teraz nie mamy już takich obaw. Ostatnie dwie edycje pokazały, że świdniczanie uwielbiają biegać i aktywnie spędzać czas. Do tego impreza przyciąga wielu uczestników spoza miasta, co podwójnie nas motywuje do jeszcze lepszej organizacji, aby nasi goście z zewnątrz czuli się u nas jak najlepiej i z chęcią do nas wracali – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Podpisane porozumienie pomiędzy firmą RST Software a Miastem Świdnica gwarantuje organizację największej biegowej imprezy w naszym mieście na kolejne trzy lata. Wydarzenie dalej odbywać będzie się pod nazwą „RST Półmaraton Świdnicki”.

Filozofia, którą kierujemy się jest niezwykle prosta – wspierać naszą mała ojczyznę, Świdnicę. Nie chcemy rozdrabniać naszych działań na dziesiątki pomniejszych inicjatyw. Skupiamy się w każdej dziedzinie na jednej, ale bardzo konkretnej rzeczy. W temacie sportu jest to półmaraton świdnicki. Stawiamy także na rozwój młodych ludzi z naszego rodzinnego miasta. Stworzyliśmy klasy patronackie wspólnie z Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych, a od kilku lat przyjmujemy na płatne praktyki i staże młodych informatyków. Zachęcamy innych przedsiębiorców do podobnych działań. To dla mnie osobiście bardzo ważne, wspierać Świdnicę – podkreśla Krzysztof Habowski, prezes zarządu firmy RST Software.

Współorganizatorem imprezy jest znana z organizacji podobnych biegów, wrocławska fundacja WroActiv, która wspiera miasto swoim doświadczeniem. Zapisy na trzecią edycję półmaratonu już trwają. Do tej pory zgłosiło się blisko 500 uczestników, z czego ponad 200 dokonało już opłat startowych. W tym roku bieg wystartuje 4 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *