Półkolonie letnie po raz ostatni!

mdk

Dobiegają końca półkolonie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Podczas każdego turnusu uczestniczyło 48 dzieci. Przed nami relacja z ostatniego, czwartego turnusu. Jak w każdym poprzednim dopisała pogoda i była świetna zabawa, więc będzie co wspominać.

 

Dobiegają końca półkolonie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Podczas każdego turnusu uczestniczyło 48 dzieci. Przed nami relacja z ostatniego, czwartego turnusu. Jak w każdym poprzednim dopisała pogoda i była świetna zabawa, więc będzie co wspominać.

Od śpiewania piosenek do robienia modeli

Letnie warsztaty muzyczne, szachowe i modelarskie rozpoczęły pierwszy dzień turnusu. Rozbawione i rozśpiewane dzieci uczyły się również zasad w gry w szachy, a potem między sobą rozegrały partyjkę. Był też czas na pełne skupienia i klejenia modeli warsztaty modelarskie pod okiem Arkadiusza Walerowicza.

Na upały wodne szaleństwa

Na upalne dni nic tak świetnie się nie sprawdza, jak basen. To punkt tradycyjny i obowiązkowy dla każdego turnusu, ponieważ doskonale wpisuje się w lipcową aurę pogodową i pozwala dzieciom na wspaniały wypoczynek podczas słonecznych dni. Najpierw ratownik zapoznaje dzieci z zasadami bezpieczeństwa i zachowania się na basenie, a potem wszyscy korzystają z uroków i możliwości wrocławskiego aquaparku, zjeżdżając ze zjeżdżalni, bawiąc się w wodzie.

W poszukiwaniu lwów

Pod hasłem „w poszukiwaniu lwów” uczestnicy rozpoczęli turystyczną wędrówkę ulicami Świdnicy, która jest pełna licznych i wartych zobaczenia zabytków, pięknych kamienic i urokliwych miejsc. – Mieszkamy tutaj, ale na co dzień nie zwracamy uwagi na walory turystyczne naszego miasta – mówią dzieci. – Potem cofnęliśmy się w czasie do lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, bawiąc się w gry terenowe i grając w klasę, gumy i inne, ciekawe zabawy naszych rodziców.

Turystycznym szlakiem

Aktywność podczas półkolonii odgrywa dużą rolę. I tym razem czwartek stanął pod znakiem, a raczej szlakiem turystycznym Andrzejówki i Sokołowska. – Po zwiedzaniu Sokołowska wkroczyliśmy w Góry Suche, czyli najwyższe pasmo Gór Kamiennych by podążając wyznaczonymi ścieżkami wejść aż na sam szczyt Bukowca. Stamtąd z kolei daliśmy sobie chwilę na odpoczynek, po którym ruszyliśmy dalej w kierunku schroniska „Andrzejówka” na Przełęczy Trzech Dolin. Było aktywnie, ale warto dla tych widoków – relacjonują uczestnicy.

Zakończenie turnusu na sportowo

Ostatni dzień turnusu minął w sportowym klimacie na obiektach OSiR. Oprócz licznych konkurencji sportowo – rekreacyjnych, przygotowanych przez instruktorów z MDK, był też czas na pływanie w basenie odkrytym. Na zakończenie tygodnia i ostatniego turnusu letnich półkolonii został czas na podsumowanie i wręczenie upominków i dyplomów dla wszystkich uczestników.

(MDK)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *