Policyjny pościg za złodziejami. Jechali chodnikiem i pod prąd

To były sceny jak z filmu. Świdniccy funkcjonariusze po pościgu zatrzymali 3 sprawców kradzieży. Kierujący Nissanem jechał z dużą prędkością nie zważając na innych użytkowników drogi ani pieszych. Mężczyzna jechał pod prąd oraz chodnikiem, wreszcie wjechał do parku, zmuszając spacerowiczów do ucieczki. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe usiłujących go zatrzymać policjantów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. 

 

fot. archiwum redakcji

Do zdarzenia doszło 9 października ok. godz. 20.30. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy po wcześniejszym zgłoszeniu kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta, podjęli pościg za sprawcami, którzy poruszali się pojazdem marki Nissan Almera.

Policjanci wielokrotnie nakazywali kierującemu zatrzymanie pojazdu,  ale ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Kierujący Nissanem jechał z dużą prędkością nie zważając na innych użytkowników drogi ani pieszych. Mężczyzna jechał pod prąd oraz chodnikiem, wreszcie wjechał do parku, zmuszając spacerowiczów do ucieczki. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe usiłujących go zatrzymać policjantów. W czasie swojej ucieczki naruszył wielokrotnie przepisy ruchu drogowego – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W momencie, kiedy kierujący Nissanem, zrównał się z radiowozem, aby uniemożliwić zatrzymanie uderzył swoim pojazdem w  bok radiowozu. Po tym uderzeniu policjanci używając radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego zmusili go do zatrzymania pojazdu.

Po zatrzymaniu 22-letni kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bezskutecznie. Został zatrzymany.

Zatrzymani zostali także pasażerowie w wieku 25 i 54 lat, którzy stawiali czynny opór. Wszyscy to mieszkańcy Wałbrzycha.

W samochodzie zabezpieczono artykuły spożywcze i przemysłowe pochodzące z kradzieży z dwóch świdnickich marketów, które mężczyźni odwiedzili tego samego dnia i za artykuły „zapomnieli” zapłacić. Wartość zabezpieczonego mienia to 1750 złotych.

Mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu i dzisiaj 12 października usłyszeli zarzuty. 22-letni kierowca samochodu, usłyszał zarzuty m.in. kradzieży a także  sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym i niezatrzymania się do kontroli.

25-letni i  54-letni mężczyźni to recydywiści. Odpowiedzą m.in. za kradzież i czynną napaść na funkcjonariusza. Starszy z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili  160 porcji amfetaminy.

Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych mężczyzn na  okres 2 miesięcy.

fot. poniżej KPP Świdnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *