Policjanci świętowali (FOTO)

– Tak po ludzku zdrowia, bezpiecznej służby, bezpieczeństwa finansowego oraz tego, aby trud tej służby był wprost proporcjonalny do szacunku zewnętrznego – takie życzenia usłyszeli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w dniu swojego święta.

Apel z wręczeniem odznaczeń i ogłoszeniem awansów – to tradycyjny sposób obchodzenia Święta Policji, także naszej powiatowej.

Tegoroczne obchody święta funkcjonariuszy w niebieskich mundurach zaplanowane zostały na 20 lipca. Główne uroczystości odbyły się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy i rozpoczęły punktualnie o godz. 10.00. Zebranych gości powitała sierżant Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, prokurator rejonowy, radni, duchowieństwo i dyrektorzy miejskich placówek. W tym roku do grona gości zaproszono też media, by uwieczniły na zdjęciach 99. rocznicę powołania do życia jednostki policji.

Głównym punktem akademii było wręczenie funkcjonariuszom aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, nagród oraz odznaczeń związkowych. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i prezentów.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *