Policjanci sprawdzają autokary

Rozpoczyna się okres wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży na szkolne wycieczki. Podobnie jak w poprzednich latach policjanci ze świdnickiej „drogówki” organizują punkt kontrolny, w którym będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów.

Od 1 do 30 czerwca br. w godzinach 7:00 – 9:00 funkcjonariusze będą w tym celu obecni na terenie stacji paliw Orlen, przy ul.Esperantystów w Świdnicy.

Rozpoczął się okres szkolnych wyjazdów na wycieczki i „zielone szkoły”. Dla wielu uczniów to czas wyczekiwanych podróży, niejednokrotnie bardzo dalekich, natomiast dla rodziców stres związany z powierzaniem swoich dzieci osobom trzecim – pedagogom ze szkoły, czy organizatorom wyjazdów.

Dla pewności każdy rodzic, nauczyciel, czy dyrektor szkoły może zażądać policyjnej kontroli autobusu i kierowcy przed wyjazdem dzieci na wypoczynek. Badanie takie nie jest oczywiście obowiązkowe, jednak szczególnie przed wyruszeniem w dalszą trasę warto sprawdzić, czy autokar jest sprawny, czy posiada ważne ubezpieczenie oraz aktualne badania techniczne, czy kierowca jest trzeźwy i dysponuje stosownymi uprawnieniami do prowadzenia tego typu pojazdów. W tym właśnie celu, w okresie od 1 do 30 czerwca br. w godzinach 7:00 – 9:00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy obecni będą na terenie stacji paliw Orlen, przy ul.Esperantystów w Świdnicy.

Pozytywny wynik takiej kontroli zarówno dla uczniów, jak i wychowawców, a przede wszystkim dla rodziców jest gwarancją, że ich pociechy wybierające się w podróż są bezpieczne.

(KPPŚ-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *