Policja sprawdza autobusy i ciężarówki

Świdniccy policjanci 27 października w godz. od 6.00 do 22.00 prowadzić będą na drogach naszego powiatu wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Niebezpieczne przewozy”. Głównym celem akcji jest zapobieżenie wypadkom drogowym i zobligowanie kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a także zminimalizowanie ryzyka, jakie niesie ze sobą między innymi transport towarów niebezpiecznych.

Świdniccy policjanci 27 października do 22.00 prowadzić będą na drogach naszego powiatu wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Niebezpieczne przewozy”. Głównym celem akcji jest zapobieżenie wypadkom drogowym i zobligowanie kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych, a także zminimalizowanie ryzyka, jakie niesie ze sobą między innymi transport towarów niebezpiecznych.

Akcja pod kryptonimem „Niebezpieczne przewozy” prowadzona będzie od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu i potrwa aż do godz. 22.00. Jej celem jest zapobieżenie wypadkom drogowym i zobligowanie kierujących samochodami ciężarowymi oraz przewożących osoby do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych.
Policjanci będą także zwracać uwagę na transport towarów niebezpiecznych. Do takich zalicza się m.in. materiały i przedmioty wybuchowe, gazy, materiały trujące, zakaźne, promieniotwórcze, żrące oraz inne materiały i przedmioty niebezpieczne. Każdy z nich może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Nieprawidłowe obchodzenie się z takim ładunkiem podczas transportu to ogromne zagrożenie, nie tylko dla osób, ale też dla środowiska.

Przypominamy, że każdy samochód przewożący takie ładunki musi być odpowiednio wyposażony i przystosowany, a kierujący takimi pojazdami muszą przejść odpowiednie szkolenie i posiadać specjalne uprawnienia. 

W trakcie prowadzonych kontroli na drodze policjanci sprawdzą przede wszystkim: 

• stan trzeźwości kierujących, 
• przestrzeganie norm czasu pracy kierujących, 
• wyeliminują z ruchu pojazdy niesprawne technicznie, 
• sprawdzą zabezpieczenia przewożonego ładunku. 

Funkcjonariusze mają nadzieję, że prowadzone działania realnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drogach województwa dolnośląskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *