Policja podsumowała święta

policja1

policja1Jeden wypadek, sześciu nietrzeźwych kierujących i kilka aktów wandalizmu. Taki bilans świątecznego weekendu przedstawia Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Zdaniem śledczych Wielkanoc minęła spokojnie.

 

Jeden wypadek, sześciu nietrzeźwych kierujących i kilka aktów wandalizmu. Taki bilans świątecznego weekendu przedstawia Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Zdaniem śledczych Wielkanoc minęła spokojnie. policja1

Nie odnotowano incydentów w Lany Poniedziałek, zimowa aura najwyraźniej odstraszyła od nieodpowiedzialnego i przesadnego kultywowania tej tradycji.

Do najpoważniejszego zdarzenia na drogach doszło 4 kwietnia w Świebodzicach. 62-latek za kierownicą mercedesa wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu i zderzył się renault clio prowadzonym przez 69-letnie kobietę. Oboje kierujący trafili do szpitala. Mężczyzna miał obrażenia wewnętrzne, odmę płucną i złamane żebra, natomiast kobieta uraz podudzia, mostka i żeber.

W całym powiecie policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców. Do ciekawej sytuacji doszło w Mielęcinie (gmina Żarów). Funkcjonariusze zatrzymali motorower, którym podróżowało aż trzech mężczyzn. Wszyscy byli pijani. 30-letnie kierowca miał 1,6 promila, 30-letni pasażer – prawie 2 i 27-letni pasażer – 1,85.

Do aktu wandalizmu doszło w świdnickim Rynku. 19-letni chłopak z sobie tylko znanych powodów wybijał witryny. Jego działalność naraziła na straty w wysokości ok. 500 zł właścicieli Baru Kupieckiego i Cafe Mocca.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *