Polegli na szczycie

Na jedenastu zwycięstwach z rzędu zakończyła się wspaniała seria piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. W absolutnym szlagierze pierwszej rundy Szare Wilki bardzo wyraźnie przegrały w Zielonej Górze z miejscowym AZS-em i teraz to rywale pozostają jedynym zespołem w lidze, który ma na swoim koncie komplet punktów.

skpr (13)

AZS Zielona Góra – ŚKPR Świdnica 31:22 (13:12)
Przebieg meczu: 5′ 1:0, 10′ 3:1, 15′ 7:2, 20′ 9:6, 25′ 11:8, 30′ 13:12, 35′ 16:14, 40′ 20:14, 45′ 22:17, 50′ 24:19, 55′ 27:20, 60′ 32:21
ŚKPR: Bajkiewicz, Kurasiński, Wasilewicz – Brygier 8, Yefimenko 4, P. Kijek 4, Piędziak 2, D. Kijek 2, Adamek 2, Chaber 1, Rzepecki, Czerwiński, Mieczkowski, Bieżyński
Kary: AZS 8 minut, ŚKPR 6 minut
Karne: AZS 5/5, ŚKPR 4/3
Akademicy zwyciężyli 31:22 (13:12). Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie, którą miejscowi wygrali aż ośmioma trafieniami. W tym okresie świdniczanie zbyt łatwo tracili bramki, a w końcówce spotkania dodatkowo zaczęła szwankować skuteczność. Jeszcze w 52. minucie było tylko 25:20 dla rywali. W trans wszedł bramkarz AZS-u. Odbijał kolejne piłki spieszących się graczy ŚKPR-u, a jego koledzy z pola skrupulatnie wykorzystywali kolejne szanse na podwyższenie rezultatu.
– O naszej porażce zadecydowały proste błędy w obronie. Zbyt łatwo rzucali nam bramki. Zielona Góra niczym nas nie zaskoczyła, wiedzieliśmy co grają chłopaki. Wynik jest konsekwencją naszych błędów. Przegraliśmy, ale nasz cel nie zmienił się – patrzymy na siebie i dalej walczymy o awans do I ligi. Wierzę, że damy radę – mówił tuż po spotkaniu trener Grzegorz Garbacz. Dla jego ekipy zdecydowanie najbardziej udana była końcówka pierwszej połowy. Ze stanu 11:6 świdniczanie wygrzebali się na 13:12 do przerwy, a tuż po zmianie stron doprowadzili do remisu 13:13.
Bolesnej porażki nie można długo rozpamiętywać, bo zbliża się kolejny trudny i ważny mecz. W niedzielę, 18 grudnia o godzinie 18.00 w hali na osiedlu Zawiszów pierwsze od sześciu lat derby z Żagwią Dzierżoniów. W meczach z tym rywalem nigdy nie brakowało emocji.

II liga piłki ręcznej, grupa 2
12. kolejka (10-11.12): AZS Zielona Góra – ŚKPR Świdnica 31:22 (13:12), Żagiew Dzierżoniów – Tęcza Kościan 28:21 (14:12), Zagłębie II Lubin – Astra Nowa Sól 28:24 (13:11), OSiR Komprachcice – Sparta Oborniki Wlkp. 22:23, Orlik Brzeg – Zew Świebodzin 31:23 (13:9), Lider Swarzędz – Dziewiątka Legnica 23:23. Mecz Bór Oborniki Śl. – Start Konin wniedzielę. Wynik meczu poprzedniej kolejki: Bór – Astra 34:33 (15:16)

1. AZS Zielona Góra           12    24    12-0-0    416:286
2. ŚKPR Świdnica (s)          12    22    11-0-1    370:289
3. Żagiew Dzierżoniów        12    17    8-1-3    333:288
4. Zew Świebodzin               12    17    8-1-3    339:303
5. Lider Swarzędz               12    13    6-1-5    312:317
6. OSiR Komprachcice        12    11    5-1-6    322:332
7. Sparta Oborniki Wlkp.    11    10    5-0-6    257:255
8. Start Konin                      11    10    5-0-6    306:317