Dookoła Wojtek

rowerMalowniczo położone wsie gminy Świdnica można zwiedzić na rowerze. Dziś prezentujemy jedną z tras, które warto polecić. Nazwano ją „Dookoła Wojtek”.

Malowniczo położone wsie gminy Świdnica można zwiedzić na rowerze. Dziś prezentujemy jedną z tras, które warto polecić. Nazwano ją „Dookoła Wojtek”.
Początek trasy – przy Zalewie Witoszówka. Trasa poprowadzona jest po terenie gminy Świdnica o maksymalnym oddaleniu od granic miasta 5-7 km.

rowerTrasa prowadzi przez wsie gminy Świdnica, których tereny graniczą z miastem. Szlak wiedzie przez urozmaicone i mało znane obszary położone pod sama Świdnicą. Z wielu miejsc rozciąga się doskonała panorama miasta (praktycznie ze wszystkich kierunków). Przy lepszej widoczności widać całą Równinę Świdnicką, panoramę Gór Sowich i Wałbrzyskich, Masyw Ślęży, a przy dobrej widoczności również na główny grzbiet Karkonoszy z wyraźną kulminacją Śnieżki. Trasa wiedzie przez ważne miejsca dla kultury i dziedzictwa Ziemi Świdnickiej o często mało znanej historii. Dużą atrakcją jest możliwość zwiedzenia znajdujących się na trasie lub jej odgałęzieniach siedzib rodów szlacheckich, których rezydencje zachowały się w lepszym lub gorszym stanie, praktycznie w każdej miejscowości. Trasę w miarę możliwości poprowadzono po drogach o małym natężeniu ruchu lub po drogach gruntowych. Trasa nie posiada dłuższych stromych podjazdów i stromych niebezpiecznych zjazdów. Prowadzi przez mało znane zakątki z dala od ruchu samochodowego. Ważną zaletą jest możliwość skrócenia trasy jak i wzbogacenia jej o dalsze odgałęzienia.

Trasa ma duże znaczenie poznawcze i historyczne. Duże walory edukacyjne mogą być przydatne w rozwijaniu więzi z miejscem zamieszkania, a także być ważnym narzędziem edukacji młodzieży w różnorodnych dziedzinach.

Źródło: www.gmina.swidnica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *