Pół miliona na szkolenia!

PUP

PUP500 tysięcy złotych otrzymał powiat świdnicki na zadania związane z Krajowym Funduszem Szkoleniowym Jak skorzystać z ogromnych funduszy? Za kilka dni ruszają pierwsze spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które zostaną zorganizowane w sześciu dolnośląskich miastach. Jedno z takich spotkań w czerwcu odbędzie się w Świdnicy.

500 tysięcy złotych otrzymał powiat świdnicki na zadania związane z Krajowym Funduszem Szkoleniowym Jak skorzystać z ogromnych funduszy? Za kilka dni ruszają pierwsze spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które zostaną zorganizowane w sześciu dolnośląskich miastach. Jedno z takich spotkań w czerwcu odbędzie się w Świdnicy.

– Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pomoc dla pracodawców, którzy chcą inwestować w kadry. KFS jest specjalnym funduszem wydzielonym z części Funduszu Pracy. A ten przeznaczony jest na zapobieganie bezrobociu i ograniczanie jego skutków. Środki z KFS wspierają̨ inwestycje w kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. W tym roku – zgodnie z wytycznymi – na wsparcie mogą liczyć osoby w wieku 45+ – mówi Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

O pieniądze z KFS może wystąpić pracodawca, który zatrudnia pracowników (45+) na podstawie umowy o pracę. Z odpowiednim wnioskiem zwraca się do powiatowego urzędu pracy w miejscu swojej siedziby lub prowadzonej działalności. PUP

O przyznaniu funduszy decyduje kolejność zgłoszeń – do wyczerpania limitu środków KFS, jakim dysponuje konkretny powiatowy urząd pracy. Po wykorzystaniu przyznanych limitów istnieje jeszcze możliwość skorzystania z tzw. rezerwy KFS, a ta może być przeznaczona na wsparcie kształcenia ustawicznego w branżach czy też zawodach, w których brakuje pracowników np. może to być branża transportowa, usług opiekuńczych, a także w branżach lub przedsiębiorstwach restrukturyzowanych – wylicza Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP.

Pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przeznaczone są przede wszystkim na finansowanie kosztów kursów, studiów podyplomowych i egzaminów. Przedsiębiorcy zainteresowani sięgnięciem po dofinansowanie już teraz mogą zapisać się na spotkanie informacyjne, które 9 czerwca odbędzie się w hotelu Fado w Świdnicy. Zgłoszenia można wysyłać na adres: alicja.lipinska@dp.org.pl, podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS – Świdnica”, uwzględniając miejsce spotkania.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *