Pół miliona czeka na pracodawców

kasa

Przedsiębiorcy z terenu powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego, a także sąsiednich miejscowości mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym Krajowego Fundusz Szkoleniowego. Spotkanie 9 czerwca odbędzie się w Świdnicy.

Przedsiębiorcy z terenu powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego, a także sąsiednich miejscowości mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym Krajowego Fundusz Szkoleniowego. Spotkanie 9 czerwca odbędzie się w Świdnicy.

Dzięki środkom z KFS przedsiębiorcy mogą liczyć na sfinansowanie kursów, studiów podyplomowych, czy też egzaminów organizowanych dla pracowników. Środki z KFS wspierają inwestycje w kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy w grupie wiekowej 45+.

O środki z KFS może wystąpić pracodawca, który zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę. Z odpowiednim wnioskiem zwraca się do powiatowego urzędu pracy w miejscu swojej siedziby lub prowadzonej działalności – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Urzędu Pracy.

W 2015 r. w ramach dolnośląskich funduszy KFS przewidziano ponad 10 mln zł. Do powiatu świdnickiego trafiło 500 tys. zł.

Na spotkania zaprasza Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, powiatowe urzędy pracy wraz z organizacją Dolnośląscy Pracodawcy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację. Zgłoszenia można wysyłać na adres: alicja.lipinska@dp.org.pl, podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS”, uwzględniając miejsce spotkania: 9 czerwca, Świdnica – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8.

 

PROGRAM SPOTKANIA

godz. 10.00-10.15 – Powitanie uczestników

(Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Dolnośląscy Pracodawcy)

godz. 10.15-11.30 – Krajowy Fundusz Szkoleniowy – co to takiego?

(przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy), Procedury pozyskiwania środków z KFS (przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy),

godz. 11.30-11.45 – przerwa kawowa

godz. 11.45-12.05 – Prawne aspekty pozyskiwania środków z KFS

(radca prawny Kancelaria Radców Prawnych dr Paweł Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska)

godz. 12.05-12.30 – Rola organizacji pracodawców w rozwoju kapitału ludzkiego w firmie (Dolnośląscy Pracodawcy)

godz. 12.30-13.00 – Nowe instrumenty rynku pracy (przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy).

{fcomment}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *