Pokłócą się o plażę?

foto 26

foto 26Po spotkaniu dotyczącym funkcjonowania Rynku szansę na porozmawianie z władzami miasta i policją o problemach swojej dzielnicy dostaną mieszkańcy Kraszowic. Debatę zaplanowano na poniedziałek, 11 maja.

Po spotkaniu dotyczącym funkcjonowania Rynku szansę na porozmawianie z władzami miasta i policją o problemach swojej dzielnicy dostaną mieszkańcy Kraszowic. Debatę zaplanowano na poniedziałek, 11 maja.

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz komendant powiatowy policji Krzysztof Niziołek zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 11 maja 2015 roku o godz. 17.00 w Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej Caritas w Świdnicy przy ul. Kraszowickiej 27. foto 26

Przedstawiony zostanie zakres inwestycji, jakie realizowane będą na Kraszowicach w najbliższych dwóch latach. Między innymi decyzją prezydent miasta, zaakceptowaną przez Radę Miejską, przeprowadzony zostanie w 2016 roku remont ulic Przyjaźni i Kraszowickiej. Następnym krokiem będzie remont ulicy Chłopskiej. Miasto chce także zmodernizować oświetlenie przy ul. Kraszowickiej oraz zgodnie z wnioskiem złożonym do budżetu obywatelskiego doposażyć plac przy moście u zbiegu ulic Przyjaźni i Kraszowickiej – zapowiada Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Tematem spotkania będzie też sprawa plaży nad Bystrzycą. Projekt, którego pomysłodawcą jest radny Krzysztof Lewandowski teżzyskał poparcie mieszkańców w głosowaniu nad budżetem obywatelskim, ale nowe władze Świdnicy są mu raczej niechętne. Wskazują między innymi zaniżony koszt realizacji (100 tys. zł), negatywną opinię Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Swoje argumenty ma też radny i przychylni pomysłowi mieszkańcy – zapowiada się poważny spór.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *