Pokażą radia i komputery sprzed lat

wystawa 10

Świat PRL-u znowu będzie dostępny dla mieszkańców za sprawą trójki młodych pasjonatów, którzy w świdnickiej wieży ratuszowej już po raz trzeci organizują wystawę „Elektronika PRL-u”. To będzie prawdziwa podróż w czasie. Nie tylko zobaczymy stare radia, gramofony, magnetofony szpulowe i kasetowe oraz komputery typu Amiga, Commodore czy konsole do gier Pegasus, ale także ich dotkniemy i uruchomimy. Większość z nich została poddana renowacji i jest w pełni sprawna!

wystawa 10

Uroczyste otwarcie trzeciej odsłony wystawy „Elektronika PRL– u” odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 10 lipca o godzinie 10.00.

Na I piętrze wieży ratuszowej zobaczymy elektronikę i sprzęty grające. – Będą magnetofony, gramofony, odbiorniki radiowe, zestawy głośnikowe spod znaku Unitra i wiele innych ciekawych urządzeń – mówią Tomasz Krug i Paweł Szill, dwaj młodzi pasjonaci ze Świdnicy, którzy posiadają już blisko 200 egzemplarzy starego sprzętu i wciąż mają miejsce na kolejne. – Magazynujemy sprzęt, gdzie się tylko da. W piwnicach, na strychu, w mieszkaniu, ale to nam nie przeszkadza. Chętnie przyjmiemy kolejne egzemplarze, jeśli komuś zalegają w domach. Ulokowanie ich, to dla nas nie problem – przyznają.

Ich kolega, Tomasz Marcinkowski zaprezentuje swoje zbiory na II piętrze wieży ratuszowej. Będą to dawne komputery typu Amiga, Commodore, konsole do gier Pegasus, Nintendo i wiele innych.

Co najważniejsze, nasz sprzęt „żyje”. Został odświeżony i uruchomiony – zapewniają świdniczanie i dodają: – Na wystawie będzie można nie tylko na niego popatrzeć, ale również spróbować, jak się kiedyś grało np. na Commodore, jaki dźwięk wydawały stare radia i jak wyglądali ludzie w czarno-białym telewizorze. Robimy taką wystawę, ponieważ chcemy pokazać, że nasze sprzęty naprawdę żyją. Poprzez kolekcjonowanie dajemy im drugie życie.

Wystawa potrwa do 17 lipca i będzie otwarta codziennie od godz. 10.00 do 20.00. Przez cały tydzień będzie można porozmawiać z organizatorami. – Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy serdecznie do podróżny w czasie – zachęcają organizatorzy.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Organizatorami są Paweł Szill, Tomasz Krug i Tomasz Marcinkowski.

Poniższy plakat wykonała koleżanka organizatorów Aleksandra Kochan.

Więcej o młodych zapaleńcach w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst Beata Figurna-Garbiec, zdjęcie archiwum redakcji, plakat od organizatorów

plakat_2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *