Pojechali odebrać nagrody do Pałacu Prezydenckiego (FOTO)

Wielki sukces świdnickich uczniów. Julia Bąba, Sylwia Kałużna, Oliwia Klepczarek i Mateusz Słomiński z klasy IIIa Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Bliżej Dziecka” w Świdnicy zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie ,,Mój szkolny Kolega z Misji”. Dzieci ze Świdnicy pojechały odebrać nagrody do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie!

IMG_1372

 – Uczestniczenie w doniosłej gali w Pałacu Prezydenckim, spotkanie się z żoną głowy państwa, a przede wszystkim odebranie nagród z rąk samych osobistości, to dla nas wielki zaszczyt – przyznaje Urszula Szyszka, nauczycielka, pod kierunkiem której świdniccy uczniowie wykonali zwycięską pracę plastyczną. Szkolnym koordynatorem konkursu była wicedyrektor Joanna Gomułka. 

Jubileuszowa gala XV edycji konkursu „Mój szkolny kolega z misji” odbyła się 21 kwietnia w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Podczas niej głos zabrała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która objęła patronat honorowy nad imprezą. Minister w swojej wypowiedzi podkreśliła rangę konkursu.  – Jestem dumna, że jestem wśród was, bo wiem, że rozumiecie słowo misja, jako szczególne zadanie, któremu czasem trzeba podporządkować swój wolny czas. Jesteście wyróżnieni, bo potraficie patrzeć  na drugiego człowieka, który potrzebuje pomocy – mówiła.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 400 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, czyli aż 880 nauczycieli i 4852 uczniów, w tym świdnickich.  Julia Bąba, Sylwia Kałużna, Oliwia Klepczarek i Mateusz Słomiński zgodnie przyznają, że pokonanie tylu osób i zajęcie drugiego miejsca w kategorii plastycznej klas 1-3, to dla nich wielki sukces.

Podczas gali nagrody wręczał im Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur i Szef Gabinetu Prezydenta RP Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski.

Po zakończonej gali uczestnicy konkursu spotkali się z Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP. Świdniczanie na długo zapamiętają wycieczkę do Warszawy, tym bardziej, że przy okazji zwiedzili również stolicę.

(BFG), fot. nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *