Pogoń zatrzymana, Grom wciąż twardy

Przed tygodniem zastanawialiśmy się kto zatrzyma liderów grup: Pogoń Pieszyce i Granit Roztoka. Odpowiedź przynajmniej w kwestii zespołu z Pieszyc poznaliśmy w dziesiątej kolejce. Zespół z podnóża Gór Sowich przegrał w Mieroszowie i teraz to Biały Orzeł otwiera klasyfikację grupy I. W grupie II status quo, bo Granit znów wygrał pewnie i wysoko.

granit

Nasze zespoły występujące w grupie I mogą zaliczyć weekend do udanych. Victoria II Świebodzice po celnej główce Łukasza Galasińskiego pokonała 1:0 Czarny6ch Wałbrzych, zaś targany rozmaitymi kłopotami Kłos Lutomia w ostatnich sekundach gry uratował remis 2:2 z Boxmetem Piskorzów (gole dla Kłosa: Marcin Pałkoń, Mariusz Januszewski).

W grupie II nie zwalnia tempa wspomniany już zespół z Roztoki. Granit wygrał 4:1 w Nowicach z nieobliczalną Venus. – W pierwszej połowie łatwo nie było, bo na początku meczu gospodarze mocno się na nas rzucili. Grali twardo i mieliśmy kłopoty. Zdobyliśmy jednak bramkę, a po przerwie dość szybko strzeliliśmy trzy następne – opowiada Andrzej Śliwa, prezes klubu z Roztoki. Na listę strzelców wpisali się: Damian Danaj (2), Tomasz Kołodyński i Robert Bodio. Od 75. minuty Venus grała w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Mariusz Charytanowicz. Mimo liczebnego osłabienia miejscowych stać było na zdobycie honorowego gola (Jakub Szczepański). Trener Venus, Piotr Szukalski czuł po meczu spory niedosyt. – W pierwszej połowie trzy setki miał Adrian Krzykalski. Gdyby strzelił, mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej

Na drugiej lokacie wciąż utrzymuje się Unia Jaroszów, która w tym sezonie gra bardzo efektywnie. W sobotę wygrała trzeci mecz z rzędu, w derbach gminy Strzegom uporała się 2:1 z Herbapolem Stanowice. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Gospodarze prowadzili 2:0 po strzałach Tomasza Warycha i Marcina Tutki. Herbapol złapał kontakt w 88. minucie za sprawą Fabiana Jaworskiego, ale na więcej miejscowi już nie pozwolili.

Trzecie jest PUO Wiśniowa. – Kryzys spowodowany chorobami czterech graczy mamy już za sobą. Dziś zagraliśmy tak, jak powinno to wyglądać zawsze – oznajmił po zwycięstwie 5:1 w Mrowinach prezes klubu Jerzy Banasik. Bramki dla PUO strzelili: Michał Matuszak (2), Krystian Bieżyński, Patryk Szokało, Marcin Zboch.

Na czwartej lokacie umacnia się Dabro Bau Makowice. Ekipa Rafała Zielonki gra ostatnio bardzo dobrze, a wygrana 1:0 w Pszennie jest tego najlepszym dowodem. Gol padł w 85. minucie po ślicznym strzale z dystansu Michała Morawskiego.

W Bolesławicach starło się dwóch beniaminków. Darbor nie miał litości dla zamykającego tabelę Zrywu Łażany i wygrał 6:3. Gole dla zwycięzców zdobyli: Kacper Gawlak (2), Daniel Kantyluk (2), Ryszard Dyko, Sławomir Okarma.

Warto też odnotować drugie w sezonie zwycięstwo STEP Tąpadła/ Wiry. Beniaminek aż 4:1 rozprawił się z Deltą Słupice. – Ten mecz nam po prostu wyszedł. Mogliśmy wygrać wyżej, ale cieszymy się z tego wyniku, bo dotąd mieliśmy kłopoty z wygrywaniem – przyznaje Daniel Dydyk ze STEP-u. Na listę strzelców wpisali się: Wojciech Ciuba (2), Paweł Czykieta i Wojciech Cibor. Goście po dwóch czerwonych kartkach kończyli mecz w dziewiątkę.

Klasa A, grupa I

10. kolejka (15-16.10 Victoria II Świebodzice – Czarni Wałbrzych 1:0 (1:0), Kłos Lutomia – Boxmet Piskorzów 2:2 (0:1), Biały Orzeł Mieroszów – Pogoń Pieszyce 1:0 (0:0), Sudety Dziećmorowice – Skalnik Czarny Bór 7:1, Włókniarz Głuszyca – Orzeł Lubawka 2:4. Mecz KS Walim – Iskra Witków Śl. nie odbył się z powodu złego stanu boiska. Unia Bogaczowice pauzowała

1. Biały Orzeł Mieroszów                     10        25        8-1-1   24:9
  2. Pogoń Pieszyce                                  9          24        8-0-1   22:4
  3. Unia Bogaczowice (b)                       9          22        7-1-1   25:10
  4. Sudety Dziećmorowice (s)                9          19        6-1-2   27:9
  5. Orzeł Lubawka                                     9          16        5-1-3   36:28
  6. Victoria II Świebodzice (b)        9          16        5-1-3   19:12
  7. Włókniarz Głuszyca                          10        10        3-1-6   13:19
  8. Iskra Witków Śl.                                  8          9          2-3-3   20:20
  9. Kłos Lutomia (b)                            10        8          2-2-6   16:36
  10. Czarni Wałbrzych                              9          7          2-1-6   13:25
  11. KS Walim                                          8          5          1-2-5   13:26
  12. Boxmet Piskorzów                            9          4          1-1-7   15:29
  13. Skalnik Czarny Bór (s)                      9          3          0-3-6   10:26

Klasa A, grupa II

10. kolejka (15-16.10): Unia Jaroszów Herbapol Stanowice 2:1 (0:0), Darbor Bolesławice Zryw Łażany 6:3, Venus Nowice Granit Roztoka 1:4 (0:1), Błękitni Polska Rzodkiewka Słotwina – Czarni Sieniawka 2:1 (0:1), Cukrownik Pszenno Dabro Bau Makowice 0:1 (0:0), Zieloni Mrowiny PUO Wiśniowa 1:5 (1:3), STEP Tąpadła/Wiry – Delta Słupice 4:1 (3:1)

1. Granit Roztoka                                 10        28        9-1-0   50:12
  2. Unia Jaroszów                                  10        22        7-1-2   18:13
  3. PUO Wiśniowa                                  10        21        7-0-3   24:14
  4. Dabro-Bau Makowice                     10        19        6-1-3   25:18
  5. Czarni Sieniawka                                    10        16        5-1-4   24:23
  6. Cukrownik Pszenno                         9          14        4-2-3   18:10
  7. Polska Rzodkiewka Słotwina (b)  10        13        3-4-3   22:19
  8. Darbor Bolesławice (b)                    10        13        3-4-3   21:25
  9. Zieloni Mrowiny                                 10        11        3-2-5   12:24
  10. STEP Tąpadła/Wiry (b)                   9          9          2-3-4   16:18
  11. Venus Nowice                                   10        9          2-3-5   11:16
  12. Herbapol Stanowice                       10        9          2-3-5   12:20
  13. Delta Słupice                                           10        9          3-0-7   16:28
  14. Zryw Łażany (b)                               10        1          0-1-9   10:40