Podwórko od Nivea w końcu otwarte (FOTO)

Dzieci w końcu doczekały się otwarcia „wyklikanego” przez świdniczan Podwórka Nivea. Nowoczesny plac zabaw powstał pół roku temu, ale ze względu na liczne nieprawidłowości, do oficjalnego otwarcia trzeba było poczekać aż do wczoraj. Radość dzieci była ogromna! – Nareszcie możemy się huśtać i bawić – mówiły szczęśliwe.

Oficjalne otwarcie Podwórka Nivea odbyło się wczoraj, 7 czerwca na terenie Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy. Tego dnia w otoczeniu zaproszonych gości, rodziców, uczniów i przedstawicieli władz przecięto symboliczną wstęgę.

nivea bfg (89)

Pamiętam pierwszą swoją wizytę w tym przedszkolu podczas jednej z uroczystości, kiedy oglądałam ten duży i pusty teren. Pani dyrektor mówiła mi, że marzeniem dzieci jest, aby w tym miejscu powstał plac zabaw, jednak nie wiedzieliśmy, że to będzie Podwórko Nivea. Kiedy to się udało, myślę, że wszyscy mieliśmy ogromną frajdę – wspominała Beata Moskal-Słaniewska i dodała, że wszystkim mieszkańcom gratuluje sukcesu. – Jestem dumna, że potrafiliśmy się wszyscy zmobilizować i zebrać 220 tysięcy głosów. Należą się nam wielkie brawa!

Dyrektor przedszkola Małgorzata Anklewicz również podziękowała wszystkim mieszkańcom za oddane głosy. – Lista osób, które były zaangażowane w ten konkurs jest bardzo, bardzo długa. Dla nas był to magiczny czas, w którym pokazaliśmy, że jesteśmy razem. Dziękuję bardzo! – mówiła dyrektor.

Huśtawki w ramach Podwórka Nivea zostały zamontowane już w listopadzie ubiegłego roku, ale teren był otoczony taśmą. Dlaczego?

Wszystko dlatego, że podczas inspekcji obiektu stwierdzono liczne nieprawidłowości. Zabrakło m.in. urządzenia przewidzianego w projekcie zagospodarowania terenu, czyli zjeżdżalni z podestem i przejściem rurowym. – Było również niewłaściwe przygotowanie terenu pod powierzchnię trawiastą i nieprawidłowe jej ułożenie (ubytki w trawie oraz wyczuwalne znaczne nierówności w podłożu, stwarzające niebezpieczeństwo dla przebywających na terenie placu osób) a także liczne drobne usterki urządzeń zamontowanych na placu zabaw – tłumaczyła już na naszych łamach Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wszystkie usterki na szczęście udało się naprawić, a dzieciaki zyskały plac zabaw z prawdziwego zdarzenia wart 180 tysięcy złotych. Najmłodsi do dyspozycji mają m.in. nowoczesne huśtawki, piaskownicę, mini ściankę wspinaczkową, karuzelę wspomnień, urządzenia do gier zręcznościowych, orle gniazdo, zjeżdżalnię z przejściem rurowym, skakankę czy grę w klasy.

Podwórko Nivea zostało zlokalizowane na terenie Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy, ale plac zabaw jest ogólnodostępny. Mogą się w nim bawić wszystkie dzieci, również te, które nie chodzą do „Słoneczka”. Brama placówki będzie zamykana dopiero po godzinie 20.00, więc do tego czasu każde dziecko będzie mogło korzystać z placu zabaw.

Otwarcie Podwórka Nivea zostało połączone z XV Festynem Integracyjnym. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, m.in. malowanie buziek, zjeżdżanie po dmuchanych zamkach, zabawy sportowe, konkursy oraz domowe ciasta i przekąski. I jak to w „Słoneczku” pogoda zarówno w sercach, jak i w powietrzu, była tego dnia bardzo słoneczna!

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *