Aktualności, Polecamy, Świdnica

Podróż w czasie

Wysłuchali miejskich legend, dowiedzieli się, z czego dawniej słynęła Świdnica i zwiedzili świdnicki Rynek. W podróż w czasie wyruszyli podopieczni z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

18 i 19 września najmłodsze dzieci z pracowni plastycznej „Mansarda” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy wyruszyły na zwiedzanie świdnickiego rynku. Przy pięknym barokowym portalu Muzeum Dawnego Kupiectwa czekała na małych plastyków Pani przewodnik Iwona Woźniak w stroju Kupcowej. Opowiedziała dzieciom o swoim ubiorze – pięknej, długiej, kolorowej sukni. O tym z czego słynęła Świdnica w dawnych czasach, czym handlowali kupcy, jak wyglądały ich domy. Uczestnicy spaceru wysłuchali kilku miejskich legend, do których wykonają ilustracje. Obejrzeli fasady świdnickich kamienic i ich dekoracje: złotego chłopka, koronę, kaczkę, statek, koguta, chustę św. Weroniki, słonia, Hermesa, bazyliszka. Pani przewodnik pokazała dzieciom posąg Bolka II Świdnickiego. Była to bardzo ciekawa lekcja historii dla uczestników zajęć z kół „Małe formy plastyczne” i „Małe formy dekoracyjne” (dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat).

Pani Iwona Woźniak jest prezesem Fundacji Promocji Kultury i Historii Polski MIESZKO, której celem jest promocja kultury w lokalnym wymiarze – wyjaśnia nauczyciel Joanna Waksmundzka i dodaje: – Spacer ze „świdnicką Kupcową” był formą realizacji jednego z punktów planu pracy wychowawczej MDK: „Poznawanie historii i kultury Świdnicy oraz najbliższego regionu”. Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc podczas spaceru!

21 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *