Podbili Anglię! (FOTO)

tancerz

tancerzStrzegomski tancerz Kacper Rutka i jego partnerka Sara Litorowicz z Oławy mogą pochwalić się kolejnym sukcesem i to zagranicznym. Tym razem tancerze pokonali blisko 120 par i jako jedyni z Polski zajęli wysokie, 24 miejsce na prestiżowym turnieju w Anglii.

tancerz

Junior Blackpool Dance Festival miał miejsce 8 i 9 kwietnia. To turniej z bardzo bogatą historią, który odbywa się od 1958 r. W tym roku w zawodach w kategorii junior II do 16 lat wzięły udział pary z 19 państw, w tym kilka z Polski. Młodzi, 14-letni tancerze pierwszy raz wystartowali na tak dużym turnieju osiągając bardzo dobry wynik. W tańcach standardowych dotarli do 1/4 finału zajmując ostatecznie 24 miejsce, pokonali blisko 120 par i jako jedyna polska para byli tak wysoko. – Kacper i Sara razem tańczą od niespełna roku, a mimo tego w rywalizacji na arenie międzynarodowej ze starszymi zawodnikami 16-latkami pokazali już bardzo wysokie umiejętności i ogromny potencjał, który na pewno zaprocentuje w przyszłości – mówią Kamila i Mariusz Rutka.Mamy nadzieję, że kolejne starty tego utalentowanego tancerza i jego partnerki będą równie udane.

Warto dodać, że młody strzegomianin swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczął w świdnickim Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie trafił do sekcji tańca towarzyskiego w wieku 7 lat i swoją pasję realizuje z sukcesami do dziś.