Podali łapę czworonogom

To już trzeci raz, kiedy Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy zorganizował akcję „Podaj łapkę czworonożnym potrzebującym”.

 • Rozpoczęliśmy nasze działania pod koniec października, ale akcja nabrała rozpędu dopiero pod koniec listopada. Dzięki bardzo mocnemu zaangażowaniu się uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać: 150 kg suchej karmy, 50 kg mokrej karmy, 40 sztuk – obroże, smycze, 35 zabawek, 41 koców, kołder i ręczników oraz 27 środków czystości – wymienia Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, rzecznik prasowy ZSM i dodaje: – Między klasami został wprowadzony mały element rywalizacji, w którym naliczano za każdy przyniesiony produkt punkty. Trzy klasy  zaangażowały się w sposób  szczególny, dlatego ogromne podziękowania dla klasy – 2c T – 125 pkt, 3b T – 97,5 pkt oraz 4b T i 4c T – 48,5 pkt.
  Zgromadzone rzeczy wypełniły trzy samochody, którymi uczniowie wraz z opiekunem pojechali do Ośrodka Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych – Schronisko w Gilowie. To małe schronisko, które obecnie ma pod opieka około 40 piesków i kotów. – Ponieważ w tym ośrodku pieski wyprowadzane są przez wolontariuszy na spacery, również i nasi uczniowie włączyli się czynnie w to zadanie  i udało  się im wyprowadzić  8 piesków  min. Ferdynanda, Zumbę, Pradę i Kato – tłumaczy Anna Foryś-Musik i dodaje: – Pojechaliśmy do ośrodka 7 grudnia i z okazji Mikołaja, jak powiedziała nam wolontariuszka Sylwia, spadliśmy im jak z nieba, ponieważ właśnie kończyły się im zapasy, a karma, która przywieźliśmy wystarczy im do końca roku. Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

  Uczniowie, którzy pojechali do schroniska:
  Marta Stankiewicz kl. 2cT
  Jakub Dankiewicz  kl. 2c T
  Mariusz Fitrzyk kl. 2c T
  Adrian Roszkowski kl. 2c T
  Dawid Janiak kl. 2c T
  Martyna Bialik kl. 4c T
  Bartosz Kubicki kl. 4c T
  Kacper Olszewski kl. 4c T
  Piotr Synoś kl. 4b T
  Daniel Chrąchol kl. 4b T

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *