Pod szyldem PiS-u

010ŚWIDNICA. Idą pod własnym szyldem i się tego nie wstydzą. Na dodatek nie potrzebują otuchy. Przynajmniej tak twierdzą.

ŚWIDNICA. Idą pod własnym szyldem i się tego nie wstydzą. Na dodatek nie potrzebują otuchy. Przynajmniej tak twierdzą.

 

010Takimi słowami Anna Zalewska, posłanka PiS, zagrzewała kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych do walki w nich podczas konwencji wyborczej, które odbyła się w poniedziałkowe popołudnie. – Naszym symbolem w tegorocznej kampanii wyborczej jest pomarańczowy gerber, który przypomina słońce – mówił Krzysztof Lewandowski, szef powiatowego PiS-u, który prezentującym się kandydatom rozdawał takie słoneczne gerbery. – To słońce powinno po wyborach zaświecić nad naszą ziemią świdnicką.

 

Słońce nad świdnicką ziemią ma według członków Prawa i Sprawiedliwości zaświecić, jeśli wyborcy zdecydują się zagłosować na kandydatów tej partii. Podczas konwencji zaprezentowano kandydatów na prezydenta Świdnicy oraz burmistrzów Strzegomia, Jaworzyny Śląskiej i wójta gminy Świdnica.

 

Na prezydenta Świdnicy kandyduje Mariusz Barcicki, obecnie radny i przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej w Radzie Miejskiej Świdnicy. – Jeżeli państwo mnie wybierzecie, obiecuję: nikt nie będzie czekał w kolejce do prezydenta – deklarował między innymi.

 

Kandydat na burmistrza miasta i gminy Jaworzyna Śląska, obecny radny powiatowy Jacek Krzaczek, przekonywał, że najważniejsza w jego gminie jest budowa kanalizacji, a także sali gimnastycznej. – Jaworzyna jest jak dotąd jedyną gminą w powiecie świdnickim, która nie ma sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia – mówił.

 

„Burmistrz dla każdego” to hasło wyborcze Mariana Góry, kandydata PiS-u na burmistrza Strzegomia. Z kolei Robert Nieć chce powalczyć o fotel wójta gminy Świdnica. Twierdzi, że jest w tej gminie jeszcze sporo do zrobienia. – Są wsie zapomniane przez obecną wójt – przekonywał.

 

Podczas konwencji zaprezentowano także liderów kilku list. Wiadomo, że na pierwszych miejscach w wyborach do Rady Miejskiej w Świdnicy na listach PiS-u znajdą się: okręg nr 1 – Mariusz Barcicki, okręg nr 2 – Robert Garstecki, okręg nr 3 – Krzysztof Lewandowski, okręg nr 4 – Wojciech Kielka. Pełne listy będą znane jutro.

Anita Odachowska-Mazurek

 

Zobacz zdjęcia z konwencji

 

{gallery}galerie/101019pis{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *