Pod dyktando świdniczan

Znakomicie spisały się świdnickie drużyny w dolnośląskim finale największego w Europie turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W każdej z trzech kategoriach wiekowych młodzi świdniczanie stawali na podium!

Najlepiej wypadli najmłodsi z kategorii U 8. Zespół Gryfa Świdnica trenowany przez Bartosza Prętkiego zwyciężył. W finale, po serii rzutów karnych pokonał Champion Oława. Do finałów dotarli też gracze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy (Polonia-Stal) w kategorii U 12 oraz Akademii Piłkarskiej Świdnica w kategorii U 10. W obu przypadkach w decydujących grach lepsi okazali się przeciwnicy. Prowadzona przez Mariusza Krupczaka SP 6 (Polonia-Stal) przegrała 0:2 ze Śląskiem, a AP Świdnica Artura Sary 0:4 z Chojnikiem Jelenia Góra.
Bardzo dobre wrażenie pozostawiły po sobie piłkarki z SP 6. Występujące w kategorii U12 podopieczne Justyny Curyl zajęły trzecie miejsce.
Turniej od 23 do 25 marca odbył się na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wystartowało 120 zespołów. Zwycięzcy kategorii U10 i U12 awansowały do finału, który 3 maja odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w naszym kraju wywalczą nie tylko wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.