Na sygnale

Pobili i okradli nastolatków

Świdniccy stróże prawa bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój.

b_670_0_0_00_images_2015_sluzbyuniwersalne_policja4

– Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia po godz. 20.00. Dwóch nastolatków w wieku 16 lat przechodząc przez park na ul. Śląskiej, zostało napadniętych przez dwóch mężczyzn. Trzeci ze sprawców stał na tzw. „czatach”. Mężczyźni uderzyli chłopców pięściami w twarz, po czym jednemu z pokrzywdzonych ukradli telefon komórkowy. Jeden z nastolatków doznał znacznych zasinień na twarzy, musiał skorzystać z pomocy medycznej – mówi Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Funkcjonariusze na podstawie szczegółowych informacji przekazanych przez pokrzywdzonych, niedługo po rozboju zatrzymali podejrzewanych. Okazało się, że są nimi trzej mężczyźni w wieku 18 i 19 lat. Dwóch z nich w  chwili zatrzymania było nietrzeźwych. Policjantom udało się odzyskać skradziony telefon komórkowy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, usłyszeli już zarzut rozboju. Teraz za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem. Przypomnijmy, że za rozbój grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

4 lutego 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *