Pożar hali produkcyjnej przy ul. Wolności

ddzhala

ddzhalaPłonie hala produkcyjna przy ul. Wolności 22 w Bielawie. Pożar wybuchł ok. godz. 14.00 w piątek 28 września. Na miejscu jest 12 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza może potrwać nawet kilkanaście godzin. Zamknięty jest odcinek ul. Żeromskiego od skrzyżowania z Ceglaną do Kolejowej.

 

Płonie hala produkcyjna przy ul. Wolności 22 w Bielawie. Pożar wybuchł ok. godz. 14.00 w piątek 28 września. Na miejscu jest 12 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza może potrwać nawet kilkanaście godzin. Zamknięty jest odcinek ul. Żeromskiego od skrzyżowania z Ceglaną do Kolejowej.ddzhala

W hali składowana jest słoma, z której produkowany jest pelet. To właśnie ona natychmiast zajęła się ogniem. Ogień widoczny jest na dachu. W całej okolicy jest bardzo silne zadymienie, które może utrudniać oddychanie.

Na miejscu jest 12 zastępów straży pożarnej, w tym jednostki z Wałbrzycha i Świdnicy. – Akcja gaśnicza jest bardzo trudna z powodu dużego zadymienia. Może potrwać od kilku do nawet kilkunastu godzin – mówi Arkadiusz Kleban, rzecznik prasowy PSP Dzierżoniów.

Przejazd ulicą Żeromskiego na wysokości hali jest zamknięty. Policja kieruje samochody na objazd ulicą Wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *