Po prostu chce chodzić

Gramy Dla Artura1

Gramy Dla Artura1Charytatywny koncert zagrają w Świdnicy trzy czołowe formacje sceny disco polo. Pieniądze z wejściówek zostaną przeznaczone na rehabilitację 30-letniego świdniczanina, Artura Klai. Mężczyzna mimo kłopotów ze zdrowiem dzielnie pokonuje kolejne przeciwności losu. Ma wiedzę i wykształcenie, obecnie walczy by samodzielnie chodzić.

Charytatywny koncert zagrają w Świdnicy trzy czołowe formacje sceny disco polo. Pieniądze z wejściówek zostaną przeznaczone na rehabilitację 30-letniego świdniczanina, Artura Klai. Mężczyzna mimo kłopotów ze zdrowiem dzielnie pokonuje kolejne przeciwności losu. Ma wiedzę i wykształcenie, obecnie walczy by samodzielnie chodzić. Gramy Dla Artura1

Artur urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Od początku wymagał szczególnej opieki i żmudnej rehabilitacji. – Od 21 roku życia Artura korzystna z płatnej rehabilitacji. Leczenie jest bardzo kosztowne. Ostatnio czternastotygodniowy kurs kosztował 5850 złotych. Najważniejsze jednak, że są efekty. Największym problemem jest chodzenie. Artur przeszedł jedenaście operacji nóg, ale obecnie z niewielką pomocą, podtrzymywany, potrafi już przejść kilka kroków –mówi Antonina Klaja, matma i zarazem opiekunka Artura. – Wspaniale byłoby, gdyby syn miał swój własny egzoszkielet. Trenował w nim chodzenie w szpitalu w Gliwicach i efekty były wspaniałe. Niestety cena egzoszkieletu przerasta nasze możliwości finansowe. artura klaja

Większa samodzielność pomogłaby Arturowi nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, ale też odciążyłaby mamę, której coraz trudniej sprostać ciężkiej pracy fizycznej, jaką jest opieka nad synem. Poza tym Artur ma wszelkie predyspozycje do zatroszczenia się o samego siebie. Jego pasją są komputery. Na piątkę obronił pracę na tytuł technika informatyki. Dorabia reperując komputery znajomym i rodzinie.

Pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego zrodził się spontanicznie. Na prośbę bezpłatnego występu na szczytny cel pozytywnie odpowiedziały trzy zespoły nurtu disco polo: Two Boys, Sunrise i Mix Dance. – Artur lubi muzykę, a tę w szczególności – podkreśla Antonina Klaja.

Koncert odbędzie się 22 maja o godzinie 18.00 w Teatrze Miejskim. Wejściówki – cegiełki w cenie 35 złotych są już do nabycia Informacji Turystycznej w Rynku.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *