Placówki oświatowe przechodzą lifting

Ponad pół miliona złotych przeznaczy miasto w tym roku na zadania remontowe i budowlane w miejskich szkołach i przedszkolach. Uczniów nie ma, więc można wymienić okna, drzwi, naprawić sanitariaty. Część prac już się rozpoczęła, a inne dopiero zostaną przeprowadzone.

remonty

Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci, ale to także okres remontów w szkołach. Zestawienie zadań remontowych planowanych do realizacji w miejskich jednostkach oświatowych w 2016 roku dla redakcji Wiadomości Świdnickich przygotował Leszek Lula z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wynika z niego, że miasto w tym roku zainwestuje w szkoły znacznie mniej niż przed rokiem. Na wszystkie zadania remontowe i budowlane w miesiącach letnich zostanie przeznaczonych ponad pół miliona złotych. Dla porównania w ubiegłym roku była to kwota aż ponad 4,5 miliona złotych.

Wśród zadań są drobne i częściowe prace remontowe, wymiana instalacji, naprawa parkietów oraz kominów. Zostaną one przeprowadzone w ciągu dwóch miesięcy, głównie w lipcu. Częściowe remonty zostaną wykonane w dwóch świdnickich przedszkolach. W Przedszkolu Miejskim nr 6 zostanie przeprowadzony remont szatni z wymianą okiem i instalacją elektryczną. Naprawiony zostanie również dach budynku. Wszystko pochłonie 34 tysiące złotych.

Z kolei w Przedszkolu Miejskim nr 15 zaplanowano wymianę parkietu, instalacji elektrycznej, opraw oświetleniowych w sali zajęć, remont łazienki dziecięcej oraz naprawę kominów na dachu budynku. Całość wyniesie 80 tysięcy złotych.

Za 92 tysiące złotych w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy w lipcu i sierpniu zostanie przeprowadzona adaptacja byłego mieszkania służbowego na salę zajęć.

Najdroższą inwestycją wartą 200 tysięcy złotych będzie kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej na I i II piętrze budynku Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

Dużo powodu do radości będą mieli uczniowie, którzy wrócą po wakacjach do Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. Dlaczego? Dowiesz się z poniedziałkowego wydania „Wiadomości Świdnickich”.

tekst Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *