Piżamowa noc nadchodzi

Jubileuszowa X Noc Piżamowa odbyła się pod koniec lipca. Dwadzieścia godzin poza domem, to niezapomniany czas, jaki spędzili jej mali uczestnicy.

Jubileuszowa X Noc Piżamowa odbyła się pod koniec lipca. Dwadzieścia godzin poza domem, to niezapomniany czas, jaki spędzili jej mali uczestnicy.

 

Upłynął on na zabawach i grach oraz integrowaniu się w grupach, nie tylko rówieśniczych. Na 10. urodziny Nocy Piżamowej czekała na dzieci wyjątkowa atrakcja. Każde z nich otrzymało od organizatora poduszkę-jasiek z napisem „X Noc Piżamowa – 2015”, a zadaniem dzieci było pomalowanie swojej poduszki, według własnego projektu. Użyto do tego niespieralnych farb do tkanin, dlatego pamiątka zostanie na długie lata. Zabawy i radości było co niemiara. O 19.00 dzieci udały się na kolację pod „chmurką”, czyli kiełbaskę z grilla. Do spania mali żarowianie tradycyjnie musieli wybudować sobie z mat „domki”, w których po nocnych podchodach wszyscy poukładali się do snu. Po śniadaniu nastąpiło sprzątanie, zabawy z piłką, a dla amatorów wyplatanek – samodzielne wykonanie bransoletki z gumek.

Zanim rodzice odebrali swoje zmęczone, ale szczęśliwe dzieci o godz. 12.00, opiekunowie wręczyli im jubileuszowe dyplomy udziału w X Nocy Piżamowej.

Ci, którzy przegapili dziesiątą edycję, już 26-27 sierpnia będą mogli skorzystać z kolejnej, XI Nocy Piżamowej, na którą należy wyposażyć dziecko w dodatkową białą koszulkę (nie musi być nowa). Zgodę na udział dziecka można pobrać, lub wypełnić na miejscu w biurze Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie w każdy dzień pracujący, w godz. od 8.00 do 16.00

Organizatorem tej aktywnej formy spędzania wolnego czasu jest GCKiS wspierane przez Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja”.

Oprac. mm

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *