PiS znów walczy z Kongresem

pis 04

pis 04Zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie wycofania się miasta z dotychczasowej formuły współorganizacji Kongresu Regionów i zastąpienie go wydarzeniem podobnym, organizowanym bezpośrednio przez Urząd Miejski w Świdnicy ze swobodnym dostępem do nowej imprezy wszystkich świdniczan zapowiada Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości.

Zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie wycofania się miasta z dotychczasowej formuły współorganizacji Kongresu Regionów i zastąpienie go wydarzeniem podobnym, organizowanym bezpośrednio przez Urząd Miejski w Świdnicy ze swobodnym dostępem do nowej imprezy wszystkich świdniczan zapowiada Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości.

 

PiS kolejny raz zabrał głos w sprawie organizowanego wspólnie z koncernem medialnym Axel Springer wydarzeniem. Lokalni politycy partii Jarosława Kaczyńskiego zaproponowali swoją wizję przedsięwzięcia w rozesłanym do mediów oświadczeniu. W dokumencie czytamy również o zmianach personalnych w składzie zarządu koła miejskiego: Barbarę Burak zastąpił Dariusz Bieganowski. Szef świdnickiego PiS, Robert Garstecki, pytany czy zmiana jest pokłosiem dwugłosu koła w sprawie poparcia dla Wojciecha Murdzka przed drugą turą wyborów na prezydenta Świdnicy w listopadzie ubiegłego roku, zaprzecza. – Życie gna do przodu. Tamte wydarzenia są już za nami. Tą decyzją komitet chciał raczej docenić młodszych działaczy naszego ugrupowania – tłumaczy. pis 04

Tekst oświadczenia Komitetu Miejskiego PiS Świdnica

 Komitet Miejski PiS Świdnica dnia 09-02-2015 r. w przyjętej uchwale postanowił wrócić do tematu likwidacji Kongresu Regionów w Świdnicy. Podobnie jak w zeszłym roku, Komitet Miejski PiS Świdnica postanowił zainicjować przeprowadzenie inicjatywy obywatelskiej zmierzającej do zmiany formuły tej imprezy w oparciu o statut miasta.

Kierując się odczuciami większości społeczeństwa Świdnicy i dobrze rozumianym interesem miasta, proponujemy likwidację Kongresu Regionów w dotychczasowej formule i zastąpienie go wydarzeniem podobnym, organizowanym bezpośrednio przez Urząd Miejski w Świdnicy ze swobodnym dostępem do nowej imprezy wszystkich świdniczan.

Aby zrealizować ten cel, Komitet postanowił rozpocząć akcję informacyjną wśród świdniczan i zbieranie podpisów pod projektem uchwały obywatelskiej w tej sprawie.

Uważamy, że Urząd Miejski w Świdnicy posiada wystarczająco fachowe zaplecze aby móc zrealizować te zadanie środkami własnymi bez pośredników z którymi wiązała nas niekorzystna umowa z partnerem z zewnątrz, wybranym przez ekipę byłego prezydenta Wojciecha Murdzka.

 Przypominamy również, że w analogicznej akcji w ubiegłym roku, zebraliśmy blisko 1000 podpisów, a projekt likwidacji Kongresu Reginów był jednym z kluczowych elementów naszego programu wyborczego.

Podjęcie tej inicjatywy uważamy za spełnienie naszego obowiązku i wywiązanie się z obietnic złożonych naszym wyborcom. Liczymy na szerokie poparcie przez świdniczan tej inicjatywy.

W imieniu Komitetu informujemy również, że dnia 09-02-2015 r. doszło do zmian personalnych w składzie zarządu Komitetu Miejskiego PiS Świdnica. Mocą uchwały Komitet odwołał z funkcji członka zarządu Komitetu Miejskiego PiS Świdnica panią Barbarę Burak, a stanowisko to powierzył wieloletniemu członkowi partii Dariuszowi Bieganowskiemu, którego Komitet obdarzył zaufaniem.

 Robert Garstecki, przewodniczący Komitetu Miejskiego PiS Świdnica

 {fcomment}

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *