Piraci drogowi stracili prawo jazdy

policjakontrola

103 km/h, 104 km/h, 105 km/h oraz 113 km/h – to prędkości, z jakimi czterech kierujących zostało zatrzymanych na terenie powiatu świdnickiego- dwóch w samej Świdnicy, a dwóch na terenie gminy Strzegom na drogach z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

policjadrogowka

Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odebrali te dokumenty kolejnym czterem kierowcom jadącym z prędkościami ponad 100km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

103 km/h, 104 km/h, 105 km/h oraz 113 km/h to prędkości z jakimi czterech kierujących  zostało zatrzymanych na terenie powiatu świdnickiego- dwóch w samej Świdnicy,  a dwóch na terenie gminy Strzegom na drogach z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Trzech zatrzymanych kierujących na miejscu otrzymało mandaty w kwotach 500 i 400 złotych oraz po 10 punktów karnych wobec jednego z nich sporządzony został wniosek o ukaranie do Sądu. Co zapewne najbardziej dotkliwe, amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące – informuje st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *