Piraci drogowi stracili prawo jazdy

103 km/h, 104 km/h, 105 km/h oraz 113 km/h – to prędkości, z jakimi czterech kierujących zostało zatrzymanych na terenie powiatu świdnickiego- dwóch w samej Świdnicy, a dwóch na terenie gminy Strzegom na drogach z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.
Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odebrali te dokumenty kolejnym czterem kierowcom jadącym z prędkościami ponad 100km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”.
Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.
103 km/h, 104 km/h, 105 km/h oraz 113 km/h to prędkości z jakimi czterech kierujących zostało zatrzymanych na terenie powiatu świdnickiego- dwóch w samej Świdnicy, a dwóch na terenie gminy Strzegom na drogach z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.
– Trzech zatrzymanych kierujących na miejscu otrzymało mandaty w kwotach 500 i 400 złotych oraz po 10 punktów karnych wobec jednego z nich sporządzony został wniosek o ukaranie do Sądu. Co zapewne najbardziej dotkliwe, amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące – informuje st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.
Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.