Piłkarz ŚKPR-u w kadrze Polski!

Jarosław Knopik i Mikołaj Krekora, trenerzy młodzieżowej reprezentacji Polski w plażowej piłce ręcznej ogłosili powołania na tygodniowe konsultacje szkoleniowe. W gronie dwunastu zawodników znalazł się gracz ŚKPR-u Świdnica Jakub Matlęga.

matlega11

W kadrze znalazło się miejsce dla sześciu zawodników Wisły Płock oraz po jednym reprezentancie ŚKPR-u Świdnica, Ułana Bydgoszcz, Lidera Drawsko Pomorskie, Dziewiątki Legnica, Siódemki Mysłowice i UKS-u Miś Gorzów Wielkopolski. Konsultacje od 12 do 19 czerwca odbędą się w Inowrocławiu.
Jakub Matlęga występuje na pozycji bramkarza. W zakończonym niedawno sezonie był jednym z najmocniejszych punktów drużyny juniorów młodszych ŚKPR-u, trenowanej przez Krzysztofa Terebuna. Na co dzień uczy się w Gimnazjum  nr 3 w Świdnicy.
Plażowa piłka ręczna to stosunkowo młoda, ale dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, w której rozgrywane są mistrzostwa Polski, Europy i Świata. Rywalizacja na piaszczystym boisku o wymiarach 27×12 m toczy się między dwoma zespołami, z których każdy składa się z trzech zawodników i bramkarza. Mecz trwa 2 połowy po 10 minut każda, a w każdej z nich trzeba wyłonić zwycięzcę. W trakcie meczu zdobywa się bramki, z których „zwykła bramka” to 1 punkt, a „spektakularna bramka” to 2 punkty. Te bramki decydują, która drużyna wygra konkretną połowę meczu. Mecz natomiast wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej tzw. „punktów meczowych” (wygranie połowy meczu daje 1 punkt meczowy; wygranie dwóch połów – 2 punkty meczowe). Dogrywki odbywają się w tzw. systemie „Shoot-out”.