Piłkarki Polonii liderem III ligi!

Po zwycięstwie 8:1 na własnym stadionie z drużyną Polonii Środa Śląska piłkarki Polonii Świdnica wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli III ligi dolnośląskiej.

Do meczu świdnicki zespół przystąpił w roli zdecydowanego faworyta i przebieg spotkania tylko to potwierdził. Bardzo szybko, bo już w drugiej minucie błąd defensywy wykorzystała Monika Garbacz i pewnie pokonała bramkarkę przyjezdnych. Szybko zdobyta bramka dała dużo pewności naszemu zespołowi, który mocno ruszył do przodu, jednak nie przełożyło się to na kolejne trafienia choć sytuacji było naprawdę mnóstwo. Dopiero w 27. minucie na 2:0 strzeliła Paulina Leśniak i rozpoczęła „festiwal strzelecki”. W ciągu dwunastu kolejnych minut podopieczne Damiana Błaszczyka zdobyły jeszcze cztery bramki za sprawą Dominiki Sochackiej, ponownie Pauliny Leśniak oraz dwukrotnie Kamili Kosior.

Po przerwie świdniczanki w dalszym ciągu w pełni kontrolowały przebieg spotkania choć nie ustrzegły się błędów i po jednym z nich straciły bramkę, jak się później okazało jedyną tego dnia. W 64. minucie swojego drugiego gola zdobyła Sochacka, pięć minut później świetnym zagraniem popisała się Leśniak ustalając wynik spotkania na 8:1 i kompletując hattrick.

Bez wątpienia cieszy mnie kolejna wygrana i trwająca seria bez porażki ale podchodzimy do tego bardzo spokojnie. Przed nami ciężki pojedynek z bardzo mocną drużyną Ślęzy Wrocław, która do tej pory tylko raz schodziła pokonana. Wierzę, że staniemy na wysokości zadania i z Wrocławia wrócimy ze zdobyczą punktową – mówił po meczu trener Damian Błaszczyk.

Polonia: Maciejewska, Sorota, Klasa,Gorzycka (50′ Kassan), Furmaniuk (50′ Morąg), Kozak (55′ Nalewajko), Leśniak, Sochacka, Garbacz, Furmankiewicz, Kosior (55′ Hajduk)