Piknik lotniczy już w weekend

20 i 21 sierpnia niebo nad Świebodzicami znów będzie areną popisów pilotów i ich najróżniejszych statków powietrznych – samolotów, śmigłowców, szybowców,a nawet modeli sterowanych. Wszystko to, a także wiele więcej atrakcji, czeka na uczestników kolejnej już edycji „Odlotowego Pikniku Lotniczego”, organizowanego piąty rok z rzędu.

swiebodzice-lotnisko

Cieszącą się rosnącą popularnością impreza, będąca okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu nie tylko dla miłośników lotnictwa, ale także całych rodzin planujących wypoczynek na świeżym powietrzu, odbędzie się w przedostatni weekend wakacji (20/21.08.2016) na terenie Gminnego Lotniska w Świebodzicach, usytuowanego na trasie w kierunku Olszan.

Organizatorzy imprezy – Burmistrz Miasta Świebodzice oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, przygotowali dla odwiedzających liczne atrakcje. Wśród tych lotniczych nie zabraknie pokazu polskich i zagranicznych statków powietrznych, w tym śmigłowców wojskowych Mi 8 oraz dwóch „Puszczyków”. Dla szukających wrażeń i adrenaliny prowadzone będą loty widokowe w okolice Zamku Książ oraz słynnego „Złotego Pociągu”, a na ziemi kursować będą transportery SKOT i BRDM, a także stanie ekspozycja sprzętu lotniczego i militarnego, m.in. stacja radiolokacyjna.

Części lotniczej towarzyszyć będą również inne atrakcje. Celność oka będzie można sprawdzić na strzelnicy sportowej oraz symulatorze karabinu AK-47, pokaz umiejętności dadzą funkcjonariusze Służby Celnej, a najmłodsi będą mogli liczyć na pamiątkowe samolociki, a także konkursy z nagrodami.

Kolejny już piknik nie może odbyć się bez Zawodów Spadochronowych na celność lądowania o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice. Zgodnie z tradycją, goście wydarzenia będą mieć szansę emocjonowania się skokami najlepszych zawodników w kraju z wieloletnim doświadczeniem, w tym członków kadry narodowej.

To wszystko oraz wiele więcej – a zwłaszcza świetna atmosfera i niezapomniane wrażenia – już 20 i 21 sierpnia w Świebodzicach. Zapraszamy!

022-01

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *