Pijana i bez uprawnień wjechała w latarnię

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miała 31-latka, która kierując bez uprawnień samochodem osobowym marki Citroen, spowodowała kolizję. Teraz nie uniknie odpowiedzialności karnej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostanie ukarana za spowodowanie kolizji drogowej oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

26 grudnia po godzinie 1 w nocy dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Świdnicy doszło do kolizji drogowej. – Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że  kierująca samochodem osobowym marki Citroen  spowodowała kolizję, uszkadzając znak drogowy i latarnię. Od kierującej wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 31- letnia kierująca była nietrzeźwa, miała  2,92 promila alkoholu w organizmie. Kobieta nie posiadała też w ogóle uprawnień do kierowania – podaje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

31-latka odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 2 lat więzienia. Poniesie również konsekwencje za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę:

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

(foto/źródło KPP Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *