Pijana matka w areszcie

aamatka

aamatkaPIESZYCE. Kolejny przykład braku odpowiedzialności matki. Pijana „sprawowała opiekę” nad swoim 5-miesięcznym niemowlakiem.

PIESZYCE. To niestety kolejny przykład braku odpowiedzialności matki, która opiekowała się dzieckiem. Pijana „sprawowała opiekę” nad swoim 5-miesięcznym niemowlakiem. Badanie przeprowadzone przez interweniujących policjantów z powiatu dzierżoniowskiego wykazało u kobiety ponad 2,7 promila alkoholu.

aamatka27 października 2011 roku policjanci z posterunku w Pieszycach razem z pracownikami ośrodka pomocy społecznej udali się do jednego z mieszkań w gminie Pieszyce, w celu sprawdzenia informacji o nadużywaniu alkoholu przez zamieszkującą tam kobietę. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 35 – letnią kobietę, która była kompletnie pijana. Oprócz niej w mieszkaniu znajdowały się jeszcze trzy inne osoby, w podobnym stanie, a także 5-miesięczny chłopiec.

Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że matka „sprawowała opiekę” nad swoim dzieckiem mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Dziecko zostało zabrane na oddział dziecięcy do szpitala. Lekarz zadecydował o bezpośrednim podłączeniu chłopczyka do kroplówki ze względu na znaczne odwodnienie. Zdecydowano się również na przeprowadzenie specjalistycznych badań dziecka. Pracownicy opieki społecznej wystąpili do sądu rodzinnego, który już wydał postanowienie o odebraniu dziecka i umieszczeniu go w placówce opiekuńczej.

źródło: http://www.td-24.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *