Pijana matka „opiekowała się” małym dzieckiem

Ponad 2 promile alkoholu miała kobieta zatrzymana przez świdnickich policjantów, która „opiekowała się” swoją 9 – miesięczną córką. 30-letnia mieszkanka Świdnicy usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jej losie zdecyduje Sąd. Może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uzyskali informację o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta trwa libacja alkoholowa i znajduje się tam matka z małym dzieckiem. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję pod wskazanym adresem.
Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 30 – latki okazało się, że miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie, została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. 9 – miesięczna dziewczynka została przewieziona przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.
Kobieta została już przesłuchana, złożyła wyjaśnienia i przyznała się do zarzucanych jej czynów.  Prokurator Rejonowy w Świdnicy na wniosek policjantów zastosował wobec 30-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego
Funkcjonariusze nadal zbierają materiał dowodowy w sprawie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami zgromadzone materiały przekazane zostały do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie dziecka.
Za przestępstwo, którego dopuściła się 30-latka może jej grozić  nawet do 5 lat pozbawiania wolności.
źródło KPP Ś-ca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *