Piją, są nietrzeźwi i wszyscy się ich boją

Mieszkańcy placu Piłsudskiego i ulicy Emilii Plater w Świdnicy mają dość codziennych libacji pod kioskiem. Kolejny raz musieli interweniować strażnicy miejscy.

19 lipca w samo południe strażnicy miejscy podczas rutynowej kontroli przy ul. E. Plater natrafili na mężczyznę, który w miejscu niedozwolonym spożywał alkohol. Jak się okazało w trakcie prowadzonych czynności wyjaśniających, mężczyzna wielokrotnie popełniał już wykroczenia o tożsamym charakterze. W związku z recydywą zachowań patrol nie znalazł okoliczności łagodzących i za ponownie popełnione wykroczenie nałożył na jego sprawcę grzywnę w postaci mandatu karnego w wysokości 100 złotych.

Kontrole w tym miejscu są wykonywane systematycznie.

Okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zgłaszają do straży miejskiej i policji swoje obawy w związku z osobami spożywającymi alkohol w tym miejscu. Często dochodzi również do załatwiania potrzeb fizjologicznych oraz innych form zanieczyszczania miejsc w obrębie budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy tej ulicy – relacjonuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *