Pies wywęszył narkotyki

marihuana

marihuana1100 porcji amfetaminy i marihuany zarekwirowali w trakcie wspólnej akcji funkcjonariusze izby celnej i policji. „Nosa” miał pies szkolony do wykrywania narkotyków.

 

1100 porcji amfetaminy i marihuany zarekwirowali w trakcie wspólnej akcji funkcjonariusze izby celnej i policji. „Nosa” miał pies szkolony do wykrywania narkotyków.

Biały proszek i zielony susz znaleziono w Świebodzicach, w mieszkaniu należącym do 23-latka z Wałbrzycha. Policjanci i funkcjonariusze izby celnej z Wrocławia z wyszkolonym psem złożyli odwiedziny w lokalu w ubiegłym tygodniu. Pomoc czworonoga okazała się bezcenna. – Wstępne badanie na testerze potwierdziły, że zabezpieczone substancje są narkotykami. Materiał został jednak jeszcze wysłany do specjalistycznego laboratorium – mówi Katarzyna Czepil, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. marihuana

23-latek przyznał się do posiadania narkotyków. Zeznał, że nabył je we Wrocławiu i planował wykorzystać na własny użytek. Policjanci sądzą jednak, że taka ilość może świadczyć, że towar miał trafić do handlu.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(erzet)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *