Pierwszy raz w historii gminy Marcinowice

Małgorzata Herda, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach, została pierwszym w historii gminy Marcinowice laureatem tytułu Honorowego Obywatela Gminy. Decyzję tę podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy 25 września.

Małgorzata Herda, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach, została pierwszym w historii gminy Marcinowice laureatem tytułu Honorowego Obywatela Gminy. Decyzję tę podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy 25 września.

 

Możliwość nadawania tego oraz innych tytułów wprowadził zmieniony statut gminy. Pierwsza laureatka tego zaszczytnego tytułu jest zawodowo związana z gminą Marcinowice od 1 września 1970 roku. Początkowo była nauczycielem SP w Strzelcach, a następnie pełniła w niej obowiązki kierownicze – najpierw jako wicedyrektor, a następnie, od 1 września 1995 roku jako dyrektor. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, pani dyrektor wykazała się znakomitymi umiejętnościami pedagogicznymi, menadżerskimi i kierowniczymi. Podejmowane działania zmierzające do zapewnienia najwyższych standardów edukacyjnych sprawiły, że dziś szkoła w Strzelcach jest nowoczesną placówką z pełnometrażową salą gimnastyczną, boiskiem wielofunkcyjnym, placem zabaw, profesjonalnymi pracowniami (komputerową, przyrodniczą i językową), specjalistycznym gabinetem logopedycznym, psychologa i pedagoga oraz bogato wyposażonymi salami lekcyjnymi i oddziałem przedszkolnym. Budynek i otoczenie są wypielęgnowane, estetyczne oraz bezpieczne. Małgorzata Herda zakończyła swoją kolejną kadencję 31 sierpnia br.

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przyznania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Marcinowice.

Jest to pierwszy taki tytuł nadany w naszej gminie, dlatego jest to ogromne wyróżnienie, ale dla nas także radość, że możemy przyznawać go ludziom tak wyjątkowym jak pani Małgorzata Herda – mówi wójt Władysław Gołębiowski.

To on wystąpił do przewodniczącej Rady Gminy Bożeny Lemy z wnioskiem o podjęcie uchwały w tej sprawie.

Małgorzata Herda, która była obecna na sesji, nie kryła radości i wzruszenia. – Dziękuję pięknie, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i mobilizacja do dalszej pracy – mówiła do zebranych na sali narad.

Tytuł wraz z pamiątkową statuetką zostanie wręczony podczas uroczystych obchodów Święta Edukacji Narodowej.

Oprac. red

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *