Pierwszy inwestor w podstrefie

strefa

strefaBielawa.Międzynarodowa firma z branży automotive, produkująca podzespoły do kilku marek samochodów zainwestuje przy ulicy Grunwaldzkiej na terenie Wałbrzyskiej Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bielawie. Nowa firma stworzy miejsca pracy dla co najmniej kilkudziesięciu osób.

Bielawa.Międzynarodowa firma z branży automotive, produkująca podzespoły do kilku marek samochodów zainwestuje przy ulicy Grunwaldzkiej na terenie Wałbrzyskiej Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bielawie. Nowa firma stworzy miejsca pracy dla co najmniej kilkudziesięciu osób.strefa

Na prośbę inwestora więcej szczegółów obecnie zdradzić nie możemy, ale nazwę firmy poznamy w ciągu najbliższych dni. Na początku czerwca inwestor podpisze list intencyjny z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz z władzami miasta i właśnie wtedy dojdzie do jego oficjalnej prezentacji.To jeszcze nie koniec dobrych informacji gospodarczych. Jeszcze w czerwcu ogłoszą swoje decyzje przedsiębiorcy, którzy jako pierwsi zainwestują na terenach Bielawskiego Parku Przemysłowego. Zakłady, które pojawią się wewnątrz nowej części obwodnicy mogą dać pracę kolejnym kilkudziesięciu osobom.

– Na takie informacje czekaliśmy długo, ale wreszcie się udało. To jest dowód, że utworzenie bielawskiej podstrefy ekonomicznej przy ulicy Grunwaldzkiej, inwestycje w drogi przy Alei Jana Pawła II oraz przygotowanie kompleksowej oferty dla przedsiębiorców, po prostu było właściwą decyzją – mówi Burmistrz Miasta Ryszard Dźwiniel.Obecnie trwa przebudowa drogi dojazdowej do bielawskiej podstrefy, czyli ulicy Grunwaldzkiej. Miasto chce bowiem jak najlepiej przyjąć nowego inwestora oraz stworzyć dogodne warunki dla kolejnych firm. Prace zakończą się w listopadzie tego roku.

td-24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *