Pierwszy etap wykonany

Zakończyły się trwające od czerwca prace przy realizacji inwestycji pod nazwą „Termomodernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30.”

Zakres przeprowadzanych prac obejmował  m.in. docieplenie ścian zewnętrznych tynkiem ciepłochronnym, ścian zewnętrznych w gruncie oraz docieplenie dachu i poddasza,  wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, podokienników i parapetów, pokrycia dachowego, a także remont tarasów i balkonów i remont i odtworzenia elementów wystroju architektonicznego. Była to kolejna inwestycja termomodernizacyjna placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Świdnicki. W 2021 roku pracom termomodernizacyjnym poddano budynek Zespołu Placówek w Bystrzycy Górnej oraz salę gimnastyczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach. Koszt inwestycji wyniósł 1 459 438,65 zł. Zadanie dofinansowane zostało ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości: 1.229.833,76 zł.

W ramach I etapu prac przy I Liceum Ogólnokształcącym aktualnie trwają prace na części środkowej budynku, których wartość to 649 767,83 zł. Ponadto planowane jest również wykonanie kompletnej sieciowej instalacji fotowoltaicznej o mocy co najmniej 49,8 0kWp oraz dalszy etap termomodernizacji budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *